Mažos smulkmenėlės vestuvių planavimo procese

 „Mažos smulkmenėlės“  vestuvių planuotoja Lina mielai sutiko pasidalinti savo patirtimi, kaip nepasiklysti tarp gausybės rūpesčių ir darbų, su kuriais susiduriama organizuojant vieną svarbiausių gyvenimo švenčių. Šį kartą nepasakosime Jums kaip išsirinkti fotografą, vedėją ar muzikantus. Norime daugiau dėmesio skirti vestuvių planavimo sritims, apie kurias Jaunieji paprastai pamiršta, tačiau kurios padeda sutaupyti laiko, sumažinti vestuvių išlaidas ar tiesiog išvengti streso vestuvių dieną.
 

Kurkite šventės viziją patys

Visų pirma atminkite, kad tai Jūsų meilės šventė. Todėl stenkitės nepasiduoti draugų, mamų, būsimų anytų ar kitų giminaičių įtakai ir šventės viziją kurkite patys. Kvieskite į šventę tik tuos žmones, kuriuos tikrai norite matyti šalia savo vestuvių dieną. Organizuokite vestuves taip, kaip Jums atrodo tinkamiausia. Visi esame skirtingi, todėl tai, kas gražu Jums  nebūtinai yra gražu kitiems. Poros, kurios į vestuvių planavimo procesą įtraukia dar ir savo artimuosius, neretai susiduria su konfliktais. Net ir du žmonės, norintys priimti bendrą sprendimą, turi įdėti nemažai pastangų, o jei nuomonių daugiau – tai gali sukelti sunkumų apsisprendžiant dėl tam tikrų šventės akcentų ar renkantis paslaugas, tiekėjus. Nesistenkite įtikti visiems šventės svečiams, svarbiausi esate Jūs, todėl ir šventė turi būti tokia, kokios norite Jūs, o ne Jūsų tėvai ar tetos.


Foto: fotografijos.com
 

Kvietimai – Jūsų šventės atspindys

Kai jau turėsite savo šventės viziją bei preliminarų svečių sąrašą, pradėkite galvoti apie kvietimus.  Jie gali būti popieriniai, interaktyvūs, siunčiami elektroniniu paštu, o galbūt net užfiksuoti nuotraukose, galite juos pasigaminti patys arba patikėti šį darbą kitiems. Tačiau svarbiausia gaminant kvietimus vadovaukitės šiomis pagrindinėmis taisyklėmis – kvietimai turi būti infomatyvūs ir atspindintys Jūsų šventės temą/idėją. Kvietimo tekste be pagrindinės informacijos apie vestuvių datą, vietą ir laiką, nepamirškite paminėti apie vestuvių šventės trukmę, ar bus pasirūpinta svečių nakvyne, transportu. Taip pat galima nurodyti šventės aprangos kodą bei subtiliai užsiminti apie pageidaujamas dovanas. Gerai apgalvokite, ar norite, kad svečiai Jums įteiktų gėlių. Gausybė puokščių po šventės neretai sukelia Jauniesiems nemažai rūpesčių. O jei ketinate išvykti kopinėti medaus, gėlėmis tiesiog nebus kada pasidžiaugti. Tokiu atveju galite kvietimuose užsiminti, kad nepageidaujate didelių puokščių, arba tiesiog, kad Jus nudžiugintų Jūsų mėgstamų gėlių žiedas. Jei svečiams pasufleruosite kokių gėlių ir kokios spalvos pageidaujate, gėles galima panaudoti dekoruojant šventės vietą. O galbūt vietoj gėlių pageidausite helio balionų, kuriuos vėliau galima žaismingai paleisti į dangų su pririštais palinkėjimais, kad išsipildytų – tiesiai Dievuliui į ausį! Kuo daugiau informacijos apie Jūsų šventę pateiksite kvietimuose, tuo svečiams bus paprasčiau jai pasiruošti. 


Kvietimo dizainas ir nuotrauka – „Mažos smulkmenėlės
 

Vestuviniai žiedai

Vieni iš Jūsų tikriausiai jau turite viziją, kaip atrodys Jūsų vestuviniai žiedai, kiti dar tik planuojate dairytis vestuvinių žiedų tendencijų. Neskubėkite priimti sprendimo, aplankykite kelis juvelyrus, pasimatuokite įvairius žiedų modelius, pajuskite kuris Jums patogiausias. Vestuvinis žiedas Jums neturi trukdyti atlikti kasdienių buities darbų. Be to, gamindamiesi žiedus pas juvelyrą galite sutaupyti atsinešdami savo nebenaudojamų aukso dirbinių, kurių turbūt kiekviena moteris rastų papuošalų dėžutėje. O jei ne, tuomet galite paklausti mamos, močiutės, ar būsimos anytos, galbūt jos Jums perleis savo brangenybes, kurios atgimtų antram gyvenimu Jūsų  vestuviniuose žieduose. 

Taupykite laiką vestuvių dieną

Laikas vestuvių dieną tiesiog tirpte tirps, tad turite jį išnaudoti racionaliai. Jau planuodami pradėkite dėliotis vestuvių dienos planą. Vienas iš būdų sutaupyti laiko vestuvių rytą – visą  pasiruošimą organizuokite vienoje vietoje. Susitarkite su Jūsų visažiste ir plaukų stiliste, kad atvyktų pas Jus į namus. Taip nereikės Jums lakstyti iš vieno miesto galo į kitą, o sutaupytą laiką galėsite skirti keliems vestuviniams kadrams su fotografais dar prieš ceremoniją arba smagiems pusryčiams su artimaisiais.
Nekvieskite visų svečių prieš ceremoniją atvykti pas Jus į namus. Tegu svečiai renkasi ceremonijos vietoje. Ne tik išvengsite chaoso namuose, kuomet nežinai nei kur dėtis, nei ką daryti, o aplink laksto pulkas žmonių, bet ir nereikės rūpintis vaišėmis svečiams. Pasimėgaukite vestuvių rytą ore tvyrančiu jauduliu, skirkite keletą akimirkų savo tėveliams. Juk jiems ši diena taip pat ypatinga. Leiskite Jiems pasijusti svarbiais.
Planuodami apgalvokite fotosesijos vietas. Pasirinkite patogų maršrutą, nenutolkite nuo šventės vietos. Juk vestuvių nuotraukose svarbiausia yra emocijos, šypsenos, akys spinduliuojančios jausmais, tad ar būtina vykti fotografuotis kažkur toliau vien tik dėl interjero ar kokio žymaus objekto? Pasitelkite vaizduotę. Jei iš anksto pasiruošite keletą žaismingų detalių, fotosesija gali vykti tiesiog pievutėje ar jaukioje kavinėje. Pagrindiniai fotosesijos herojai esate Jūs, vieta tikrai nėra svarbi – daug šypsokitės, atsipalaiduokite, pasimėgaukite akimirka ir vienas kitu.
Jei neketinate kreiptis į vestuvių koordinatorius, turite pasitelkti visus savo organizacinius gebėjimus ir iš anksto paskirstyti darbus. Neturite dekoratorės – paprašykite draugių pagalbos arba susitarkite su restorano ar sodybos, kurioje švęsite, šeimininkais, kad bent minimaliai papuoštų šventės stalą gėlėmis bei žvakėmis.

Foto: Redijus Photography                                                                       Foto: Airidas Galičinas

Supažindinkite su vestuvių dienos planu savo liudininkus ar tėvelius. Jei svečiams iškils klausimų dėl šventės eigos, tegu pirma paklausia jų, kad kuo mažiau reikėtų organizaciniais klausimais vestuvių dieną trukdyti Jus. Paprašykite liudininkų perspėti svečius kada bus teikiamos dovanos ir priimami sveikinimai. Išsirinkite atsakingą asmenį už vaišes po Jūsų ceremonijos, kad Jums patiems nereikėtų bėgti ieškoti saldainių ar taurių. Paprašykite, kad tėveliai svečių įteiktas gėles po ceremonijos nuvežtų į šventės vietą. Suderinkite su Jūsų vestuvių vedėju, kad Jis pasitiktų svečius, supažindintų su aplinka, padėtų įsikurti ir suteiktų informaciją apie šventės eigą, kol Jūs grįšite iš fotosesijos į šventės vietą.
Neperkraukite svečių šventinį vakarą įvairiomis atrakcijomis. Jūsų vestuvių šventė neturi būti koncertas ar šou spektaklis Jūsų svečiams. Neveltui sakoma – genialu yra tai kas paprasta. Tad daugiau bendraukite, prisiminkite smagias akimirkas, šokite pagal mėgstamą muziką. Skirkite dėmesio kiekvienam svečiui atskirai ir būtinai su kiekvienu iš jų nusifotografuokite. Vėliau nuotrauką galėsite nusiųsti kaip padėką už dalyvavimą ir būvimą kartu – Jūsų svečiams tai sukels malonių prisiminimų.
Jei į visą pasiruošimo procesą žvelgsite su pasimėgavimu ir kūrybiškai nusiteikę – Jūsų šventė bus įsimintina ir nepakartojama, o patys jausitės ramūs ir atsipalaidavę.


Foto: Laurynas Bočkus

Linkime Jums malonių planavimo akimirkų ir neužmirštamų vestuvių.

Lina ir MyDAY.lt kolektyvas.

 

Vetsuvių planuotojų "Mažos smulkmenėlės" darbai:


Foto: "Mažos smulkmenėlės"


Foto: Fėjų pasakos


Foto: Redijus Photography


Foto: "Mažos smulkmenėlės"


Foto: fotografijos.com