10 Dažniausiai pasitaikančių klaidų vestuvių planavimo procese

MyDAY.lt komanda, pasitelkusi vestuvių planuotojus, dalinasi patarimai, kaip išvengti dažnai pasitaikančių klaidų, kurias būsimi jaunavedžiai daro vestuvių planavimo procese.

 
  1. Nepavėluokite su svarbiais sprendimais

Tik priėmus sprendimą susituokti jums reikėtų rimtai apsvarstyti ar šventę planuosite savarankiškai, ar organizacinius rūpesčius patikėsite vestuvių planuotojams. „Dažnai nutinka taip, kad jaunieji iš pradžių bando šventę organizuoti patys, tačiau susidūrę su sunkumais ar laiko stoka visgi nusprendžia samdyti profesionalus“, savo patirtimi dalinasi vestuvių planuotoja Lina Grigaitienė (Mažos smulkmenėlės). Tačiau, pasak Linos, tam tikrų priimtų sprendimų jau neįmanoma pakeisti, tad planuotojams tenka sunktis iš padėties norint, kad viskas būtų sklandu. Neretai tai sudaro ir papildomų išlaidų. „Tad itin svarbu nuo pat pradžių priimti sprendimą ir jei nuspręsite vestuvių planavimą patikėti specialistams, padarykite tai kuo anksčiau, tuomet bus padaroma mažiau klaidų, o planuotojams bus lengviau sukurti vientisą šventę“, pataria Lina.
 
  1. Nepasiduokite nuomonių lavinai

Dar viena, pasak vestuvių planuotojos Linos, dažnai pasitaikanti klaida – nuomonių gausa. Įvairios informacijos apie vestuves gausu internete, spaudoje, vestuvių klausimais ir rūpesčiais nuotakos be abejo dalinasi su mamomis, būsimomis anytomis, draugėmis, kolegėmis ir t. t. Tačiau kiek žmonių, tiek ir nuomonių, tad šioje vietoje labai lengva paslysti. Nuotakos turi būti tvirtos, turėti konkrečią savo nuomonę ir mažiau klausyti aplinkinių nuogąstavimų, jei kam atrodo, kad jūsų idėjos vestuvėms netinkamos. Žinoma, patarimai iš šalies yra labai vertingi, tačiau jie neturi radikaliai įtakoti Jūsų nuomonės ar griauti jūsų susikurtos šventės vizijos. „Juk kiekviena šventė individuali ir jokių griežtų taisyklių apie tai, kas šventėje yra (ne)tinkama ar (ne)privaloma – nėra“, priduria Lina.
 
  1. Nepasiklyskite interneto platybės

„Internetas - puiki vieta idėjų paieškai, tačiau nepersistenkite!”, nuotakas įspėja vestuvių planuotojos Kristina ir Simona (Ištariau “Taip“!).  Merginos dalinasi patirtimi, jog neretai poros, planuojančios savo vestuves, ateina su pluoštu nuotraukų iš „Pinterest“ ir sako: „noriu, kad būtų taip....!“
„Pirmiausia, nenorėkite sudėti į vestuves VISKO, ką matėte ir kas jums patiko“, pataria Kristina ir Simona. Išsirinkę šventės stilių kryptingai jį ir kurkite: nuo šventės vietos, aprangos, dekoro iki kitų smulkmenų. Nesiblaškykite ir nepamirškite dar – pagalvoti apie tai, koks yra jūsų biudžetas. Visa tai, ką jūs atsinešate su nuotraukų idėjomis, dažnai perlipa visus limitus! O ar to reikia? Kartais mažiau yra daugiau, teigia žavosios planuotojos.
 
  1. Nepereikvokite biudžeto

Tai neretai pasitaikanti klaida, porų planuojančių vestuves tarpe. Pačioje vestuvių planavimo proceso pradžioje nusistatykite REALŲ jūsų vestuvių biudžetą ir stenkitės jo laikytis. Nors ir būsite labai stropūs, kažkuriame etape suvoksite, jog netelpate į jūsų biudžeto rėmus. Nepanikuokite! Susėskite kartu su partneriu ir pasikalbėkite, kokie galėtų būti sprendimo būdai, galbūt kažko atsisakyti ar pakeisti pigiau kainuojančiu variantu. Jokiais būdais nedarykite vestuvių iš skolintų pinigų, blogiausiu atveju paprašykite tėvelių prisidėti arba kelkite tokias vestuves, kurias išgalite apmokėti patys. Nepradėkite jūsų šeimos gyvenimo paskendę skolose. 
Idėjos, kaip sudaryti vestuvių biudžetą ir kur sutaupyti.
 
  1. Nesilaikykite dietų

Radote savo svajonių vestuvinę suknelę bet ji jums per maža? Planuojate laikytis dietos ir numesti 5 kg iki jūsų vestuvių? STOP! Sureguliuoti mitybą, sveikai maitintis ir sportuoti – tikrai sveikintina iniciatyva. Tačiau nepirkite jums netinkamos vestuvinės suknelės (su mintimi, kad sulieknėsite), nealinkite savęs dietomis ar neapsikraukite per dideliu fiziniu krūviu. Tai gali baigtis fiziniu išsekimu prieš vestuves, prasta savijauta vestuvių dieną ir galų gale – vis tiek per maža vestuvine suknele. Pirkite jūsų esamo dydžio suknelę, sveikai maitinkitės, gerkite pakankamai skysčių ir nepamirškite mankštintis.
Ir jei vis dar jaudinsitės, kad jūsų figūra nėra tobula jūsų pasirinktai suknelei, tiesiog pagalvokite apie žmogų, su kuriuo greitu metu sujungsite savo gyvenimą ir kuris myli jus, nuoširdžiai ir giliai, tokią kokia esate čia ir dabar.
 
  1. Nepirkite suknelės internetu

Kad ir kokios gražios, patrauklios ir pigios bepasirodytų jums suknelės iš JAV, Kinijos ar kitų atrastų internetinių šaltinių – nepirkite jų nepasimatavę, nepačiupinėję, nepamatę gyvai. Ne viena nuotaka yra nudegusi su tokiais „taupiais“ užsakymais, nes rezultate atkeliavęs daiktas būna visai nepanašus į tą, matytą nuotraukoje, kuris buvo apvilktas ant tobulos figūros manekenės, pagražintas fotošopu. Rezultate gavę netinkamą suknelę, turėsite lėkti ją taisyti arba pirkti antrą, jums tinkamą vestuvinę suknelę, patirsite ne tik finansinius nuostolius bet apsikrausite nemaloniomis nusivylimo ir streso emocijomis.
Jei radote internete jums patinkantį modelį, nueikite pas dizainerį, paprastą siuvėją arba giminaitę, kuri moka gerai siųti, nusipirkite norimą medžiagą ir ją pasisiūkite.
 
  1. Nepersistenkite vestuvių dieną

Nėra nieko nepatrauklesnio nei svirduliuojanti nuotaka ar įkaušęs jaunikis. Dar baisiau yra prabusti rytą po vestuvių ir neprisiminti jūsų vestuvių puotos. Tai tikrai nėra geriausia diena padauginti alkoholio. Labai prašome visų nuotakų – būtinai papusryčiaukite ir lengvai užkandžiaukite vestuvių dieną, net jei jūs (nuo apėmusių emocijų) jaučiatės ne alkana! Paprašykite, kad jūsų sesuo ar draugė būtų atsakinga už lengvų užkandžių dėžutę, kuri lydėtų jus visos dienos metu ir neleistų alkanai žengti prie altoriaus ar pirmajai šampano taurei jus apsvaiginti.
 
  1. Nekonkuruokite - vestuvės ne lenktynės

Vetsuvių planuotoja Lina Grigaitienė (Mažos smulkmenėlės) pastebi, kad nuotakos taip pat per daug nuogąstauja, kad jų šventė nebūtų panaši ar prastesnė nei prieš tai susituokusių draugių. Vestuvės ne lenktynės, tad čia ne vieta konkuruoti. Kiekviena šventė yra savaip unikali vien dėl pačių jaunųjų bei šventėje dalyvaujančių svečių. „Būtent jie sukuria ypatingą šventės atmosferą ir visai nesvarbu jei jūsų šventėje gros tie patys muzikantai ar šventės akimirkas įamžins tas pats fotografas, kaip ir draugės vestuvėse“, pažymi Lina. Įvertinkite tai kaip privalumą, nes asmeniškai matėte šių paslaugų teikėjų darbo pavyzdį, žinote ko tikėtis, ką norėtumėte pakeisti.
 
  1. Nepameskite savęs

Jei jums patinka laisvalaikį leisti gamtoje su draugais, važinėt dviračiais, rengti piknikus, mėgstate laisvą drabužių stilių, džinsus ir convers‘us - nesistenkite per vestuves būti tuo, kuo nesate. Ištariau „Taip!“ planuotojos primygtinai siūlo nesirinkti ekstravagantiško stiliaus, įmantrių apdarų ar kažkokio specialaus vaidmens, kuris toli gražu nėra jums artimas. „Būkite savimi, sukurkite tokią šventę, kokie esat jūs patys ir pamatysit - viskas bus puiku!“, nuoširdžiu patarimu dalinasi Kristina ir Simona.
 
  1. Nepamirškite koks tikrasis tikslas

Žinoma, svarbu skirti laiko meniu sudarymui, dekoro parinkimui, suknelės pirkimui, priesaikoms ir .t.t. nes tai padaro jūsų šventę nepakartojama. Bet labai svarbu, kad nepadarytumėte šios gyvybiškai svarbios paskutinės klaidos. Neleiskite, kad vetsuvių planavimo ir organizavimo džiaugsmai, o kartais ir rūpesčiai, užgožtų pačią ceremoniją. Nepamirškite, koks yra pagrindinis viso šio pasirengimo tikslas ir ką ši diena reiškia jums. Tai - judviejų bendro gyvenimo pradžia, kuomet jūs pasižadėsite vienas kitam, jums artimų žmonių akivaizdoje.
Lai ši diena būna jums kupina gerų emocijų, prasminga, pilna tik gražiausių prisiminimų.
 
Linkime jums pačių nuostabiausių vestuvių!
MyADY.lt komanda kartu su vestuvių planuotojomis Lina Grigaitiene (Mažos smulkmenėlės) , Kristina ir  Simona (Ištariau "Taip!").