Kaip pasiruošti vestuvėms per trumpą laiką?

Manote, kad vestuvių planavimas tai ilgai trunkantis procesas ir šventei ruoštis reikia pradėti bent jau prieš metus? Nebūtinai. Šį kartą MyDAY.lt ir  “Mažos smulkmenėlės” vestuvių planuotoja Lina pataria tiems, kurie nusprendė ilgai neatidėlioti vestuvių datos ir šventę susiplanuoti per mėnesį ar du.
Ne paslaptis, kad vėlyvas pavasaris bei vasara itin populiarus laikas vestuvėms. Tad jei Jums kilo mintis susituokti liepą ar rugpjūtį, pradėti rūpintis vestuvių planavimu reikėtų gerokai anksčiau nei prieš mėnesį. Žinoma, viskas yra įmanoma, tačiau tokiu atveju turėtumėte susitaikyti su mintimi, kad bus sunkiau rasti laisvus paslaugų teikėjus, o ir daugelio paslaugų įkainiai gali būti gerokai didesni nei mažiau populiariais mėnesiais. Na, o jei Jūsų šventės data nepatenka į taip vadinamą vestuvių sezono laikotarpį, jums tikrai gali pavykti pasiruošti savo svajonių šventei net ir per mėnesį.


Foto: Laurynas Bočkus
 

Darbų pasidalijimas

Dažnai taip nutinka, kad daugeliu vestuvių planavimo darbų rūpinasi nuotaka. Tačiau norėdami vestuves susiplanuoti per trumpą laikotarpį, turite pasiruošti detalų darbų planą, susidėlioti svarbiausius ir skubiausius punktus ir pasiskirstyti užduotimis – kas ir už ką bus atsakingas. Tegu Jaunikis pasirūpina vestuvių transportu, muzika, o nuotaka suderina meniu, puošybos elementus ir t. t.. Taip sugebėsite sutaupyti šiek tiek laiko. Svarbiausia – pasitikėkite vienas kitu. Nebijokite į pasiruošimą įtraukti ir artimųjų bei draugų, kurie Jums galėtų padėti gaminant kvietimus, vardo korteles ar dekoracijas.

Informacijos apie paslaugas paieška

Informacijos ir atsiliepimų apie įvairius vestuvinių paslaugų teikėjus ieškokite internete, spaudoje, teiraukitės artimųjų bei draugų, kurie jau yra susituokę ir patys patyrę vestuvių planavimo jaudulį. Bet tuo pačiu pasikliaukite ir savo vidine intuicija. Juk kiekvienas esame individualus, todėl ir mūsų pasirinkimai skirtingi. Išsirinkite po kelis Jus labiausiai sudominusius paslaugų teikėjus iš kiekvienos srities, pagal pateiktus jų aprašymus internete, atsiliepimus, atsakymus į Jūsų užklausas el. paštu ar telefonu, bei paskirkite jiems susitikimus. Nesirinkite daugiau nei 3–4 kandidatus. Jei save apkrausite per dideliu kiekiu susitikimų ir vizitų, tuomet ne tik sugaišite kelias papildomas dienas paieškoms, bet ir bus sudėtinga priimti spendimą.

Laiko planavimas

Yra darbų, kuriuos greičiausiai norėsite atlikti kartu. Juk abiems yra svarbi vieta kurioje susituoksite, aplinka kurioje norėtumėte iškelti savo vestuvių pokylį ar fotografai, su kuriais turite jaustis laisvai savo vestuvių dieną. Tad pasistenkite rasti savo darbotvarkėje porą laisvų dienų, o gal net išeiti trumpų atostogų skubiausiems vestuvių darbams atlikti. Paskirkite visą dieną susitikimams su vedėjais, muzikantais, fotografais. Juos visus galite pakviesti į tą pačią vietą, tarkim Jūsų mėgstamą kavinę. Kiekvienam skirkite iki valandos laiko. Tiek Jums tikrai pakaks susidaryti pirmąjį įspūdį, aptarti Jūsų norus ir poreikius, įvertinti darbų pavyzdžius. Kol įspūdžiai po susitikimų dar neišblėsę Jums bus lengviau lyginti paslaugas tarpusavyje ir ramiai priimti sprendimą. Kitą dieną skirkite vietų, kuriose norėtumėte susituokti bei surengti šventinį vakarą, lankymui. Susidarykite iš anksto lankytinų vietų sąrašą, pasirinkite patogiausią maršrutą, kaip tas vietas pasiekti sugaištant mažiausiai laiko.

Tinkamų tiekėjų paieška

Dažnai sodybos, salės ar restoranai siūlo įvairių papildomų paslaugų, kuriomis verta pasidomėti. Ieškodami vietos, kurioje norėtumėte švęsti, atkreipkite dėmesį į tai, ar maistas gaminamas vietoje, ar Jums teks papildomai rūpintis maisto tiekėjų paieška. Taip pat pasiteiraukite, gal jie turi savo floristų, kurie galėtų papuošti šventinius stalus, ar garso ir apšvietimo techniką, jei nusprendėte nesamdyti gyvai grojančių muzikantų. Tinkamai pasirinkta vieta, ar paslaugų teikėjai gali ne tik palengvinti Jums visą planavimo procesą, sutaupyti laiko, bet ir sumažinti išlaidas.
Rinkitės patyrusį vestuvių vedėją, kuris patars kaip susidėlioti vestuvių dienos planą. Taip pat pasirūpins šventinio vakaro išpildymu, tad Jums nereikės sukti galvos kaip užimti svečius. O galbūt vedėjas galės Jums padėti ir dieninėje šventės dalyje, prieš ir po ceremonijos sukoordinuoti svečius, paaiškinti kada bus sveikinimai, kokia tolesnė šventės eiga ir pan. Galbūt tokia vedėjo paslauga kainuos papildomai, tačiau dažnai tai būna pigiau ir paprasčiau nei ieškoti kito vestuvių dienos koordinatoriaus. O ir vedėjas turi galimybę susipažinti su svečiais artimiau, tad vėlesnėje vestuvių šventės dalyje būna lengviau perprasti svečių norus ir parinkti vakaro pramogas.

Bet kokiu atveju, jei nusprendėte nesikreipti į vestuvių planavimo specialistus ir šventę organizuoti patys bei norite, kad ji įvyktų kaip įmanoma greičiau, prisiminkite, kad komandinis Judviejų darbas ir sistemingas planavimas padės pasiekti tikslą.

Linkime ramaus pasiruošimo ir gražios šventės!
My DAY.lt komanda ir „Mažos smulkmenėlės“ renginių organizatorė Lina.


Foto: meninenuotrauka.lt                                                                  Foto: Mažos sulkmenėlės