Veidotyra - įdomi ir smagi pramoga jūsų mergvakariui, bernvakariui ar vestuvėms

Fenotipologija, arba kitaip tariant veido skaitymas - įdomus ir smagus užsiėmimas leidžiantis geriau pažinti save ir savo partnerį. Kas tai, kaip tai vyksta ir kodėl tai galėtų būti ne tik smagu bet ir naudinga jūsų porai klausinėjame fenotipologijos specialisto Giedriaus Švetkausko (www.vivapersona.lt).


 

Kas yra fenotipologija? 

Fenotipologija yra šiuolaikinė technologija, pradėta kurti prieš 30 metų, kuri leidžia per keletą sekundžių identifikuoti žmogaus prigimtinį charakterį iš jo fiziologinių (veido) bruožų, kuriuose ir yra išreikšta žmogaus genetika. Šios technologijos autorius – Estijos pilietis Markas Lučinas. Technologja yra patentuota Estijoje, Rusijoje ir JAV bei turi apsaugą, kaip išradimas visame pasaulyje. Marko Lučino išsilavinimas – etologas (biologijos mokslo šaka, tirianti gyvūnų elgesį), biologas, kinologas. Jis taip pat studijavęs medžioklės mokslą – kaip medžioti, kaip vystyti fauną. Beje, fenotipologija nėra tas pat, kas fiziognomika, todėl kad turi labai aiškų mokslinį pagrindą, ir M.Lučinas tai atskleidžia išaiškindamas kiekvieno bruožo pagrindinę funkciją bei kaip skirsis žmogaus charakteris ir kompensacinės reakcijos priklausomai nuo konkretaus veido bruožo parametrų.
 
 

Kaip ilgai domitės šią sritimi ir ją praktikuojate? Kas jūsų mokytojas?

Markas Lučinas jau 10 metų yra mano verslo partneris – organizuoju jo seminarus Lietuvoje, taip pat yra ir mano mokytojas.
Taigi, kartą apsimokęs Marko Lučino kursuose aš labai daug treniravausi pasakodamas žmonėms apie jų bruožus ir tokiu būdų prikalbindavau dalyvauti M.Lučino kursuose. Kai žmonės pamato šios technologijos vertę, anksčiau ar vėliau jie ateina mokytis šio unikalaus dalyko.
Pastaruoju metu pradėjau vesti renginius šia tame, pasakodamas didesnėms auditorijoms apie jų prigimtinius charakterius ir tuo pačiu populiarindamas šį metodą.
 

Tai Lietuvoje nauja ir negirdeta sritis. Ar žmonės domisi veido “skaitymo” sritimi ir ką tai jiems gali duoti?

Paskutiniame praėjusio savaitgalio tarptautinės firmos renginyje, kur pasakojau tiek lietuviams, tiek britams, tiek kitų rasių žmonėms apie juos ir gaudamas patvirtinimus, kad viskas taip, kaip sakau, gavau iš vieno renginio dalyvių klausimą: “Kodėl žmonėms įdomu girdėti apie save?” . Atsakiau, kad nežinau, matyt panašiai, kaip su horoskopais ir spėjimais iš rankos – žmogus nori pažinti save.
Pradžioje, kaip ir pastarajame renginyje, būna daug skeptikų, iki tol, kol jie neišgirsta apie save. Tuomet jie supranta, kad nebeturi ką paklausti, nes, na, jei ne 100, tai 95 % tai ką papasakoju apie juos yra tiesa.
 
Ką veidotyra gali duoti žmogui? Visų pirma, padėti susidoroti su jo vidiniais konfliktais ir kompleksais, leisti geriau pažinti save. Po fenotipologinės diagnotikos, žmogus supranta, koks iš tiesų yra, kaip su savimi „sugyventi“, kokiu būdu pasiekti norimus rezultatus tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime..
 

Kuo tai gali būti naudinga poroms, kuriančioms šeimas?

Kalbant Marko Lučino žodžiais “Kai šuo supranta, kodėl katė neloja, o katė supranta, kodėl šuo nekniaukia (nes prigimtis tokia!), tuomet pas šunį dingsta pretenzijos katei, ir kniaukimas gali pasirodyti visai gražus. Ir atvirkščiai (šuns atžvilgiu).
 
Tas pat yra ir poroje. Tarkime, jei vienas asmuo aktyvus, ir negali nusėdėti vienoje vietoje, o kitas – labiau pasyvus, konservatyvus, kai tai supranti ir priimi, kad tokia genetika – belieka susiderinti gyvenimą taip, kad abiems būtų komfortiška. Juk skyrybos nei versle, nei šiemoje nereikalingos. Belieka pažinti save, pažinti partnerį ir išmokti gyventi vienas su kitu, darnoje ir harmonijoje. Atrasti tai kas tinka ir patinka abiems.
 
Arba pavyzdžiui, pas vieną šeimos narį yra geri komerciniai instinktai, kitaip tariant gerai išvystita „uoslė“ pinigams, o kitas partneris turi labai silpną šį bruožą. Juk neverta kaltinti, jog pastarasis negali uždirbti ar „išlaikyti“ pinigus? Tuomet šeimoje tiesiog reikia pasiskirstyti (ir tai nepriklauso nuo stereotipiškai suvokiamos lyties ir jos pareigų!) taip, kad bendras rezultatas būtų gausa šeimoje.
 
 

Papasakokite, kaip jūsų gebėjimus galima panaudoti mergvakariuose, bernvakariuose ar net vesuvėse? Atrodytų tai labai rimtas užsiemimas, o ne pramoga.

Visų pirma mano vedamuose veidotyros renginiuose žmonėms  būna tikrai labai smagu ir įdomu. Įprastai, aš pasirenku penkis bruožus, kurie dominuoja susirinkusioje auditorijoje, pasakau, kaip tie bruožai pasireiškia ir tada nurodau, kurių žmonių veiduose jie aiškiai išreikšti. O tuomet jau individualiai apibūdinu kiekvieną asmenį. Kai kurie nori tai daryti asmeniškai bet dažniausiai prašo pakomentuoti viešai, visiems girdint.
Kartais vesdamas mergvakarį matau, kad nuotakai tiktų stipresnėmis savybėmis pasižymintis ir jai komfortiškesnį gyvenimą gebėsiantis sukurti vyras, tačiau jokiais būdais neatkalbinėju nuo vestuvių. Priešingai, ieškau būdų, kaip kiekvienoje situacijoje iš dviejų skirtingų žmonių bruožų sukurti darną ir harmoniją. Žmonėms papasakoju apie jų skirtumus, kad suprastų ir nereikalautų priešingo elgesio iš partnerio. Dalinu patarimus, kaip su jos partneriu turėti kuo daugiau naudos šeimai, kaip esamą charakterį nukreipti taip, jog abiems būtų gerai. Juk nėra blogų ar gerų charakterių, reikia tik mokėti juos suderinti ir tarpusavyje sugyventi. O žinant savo bei partnerio bruožus, tai padaryti kur kas lengviau!
 

Kiek laiko trunka toks renginys? Kiek žmonių veidų galite „nuskaityti“ renginio metu?

Įvairiai. Jei mergvakaris, bernvakaris – 2-3 val. Aš visuomet rekomenduoju planuoti daugiau laiko, kadangi visi nori sužinoti apie save. Iš pradžių, visi būna nedrąsus bet vėliau žmonės ištraukia savo antrų pusių, verslo partnerių ar vaikų nuotraukas, kyla begalės klausimų.
 
Kalbant apie veidotyros užsiėmimą vestuvių metu, kur susirenka daugiau žmonių – tai truktų ilgiau. Paskutinis renginys, kurį vedžiau tarptautinei kompanijai  ir “perskaičiau“ turbūt apie 70 veidų užtruko net 8 valandas, nors tartasi buvo kur kas dėl trumpesnio laiko. Bet negi sustosi, kai žmonės nori sužinoti, užduoda begales klausimų.
 

Na ir pabaigai, kaip žmogus galintis „skaityti“ visų veidus ir pamatyti daugiau nei kiti nori parodyti,  sakykit, ar gyvenate laimingoje santuokoje?  Ar dažnai pasinaudojate šia „galia“ santykyje su žmona?

Taip jau sutapo, kad kai tik susipažinau su savo žmona (tuo metu dar būsima), po savaitės suorganizavau pirmuosius fenotipologijos kursus ir dar Markui Lučinui parodžiau savo išrinktosios nuotraukas. Kaip jis "nuskaitė", taip ir gyvename iki šiol. Taip, gyvenu laimingoje santuokoje. Ir fenotipologija taip pat padeda – žinau, kokia žmona, žinau, koks aš ir kad būtų švelnus mikroklimatas šeimoje, kai kur save sustabdau, kad nepridaryčiau žalos šeimai ir santykiams, o kai kur stengiuosi nepastebėti, kas man lyg ir kliūtų, bet toks jau mano žmonos charakteris. Kvaila reikšti žmogui (tame tarpe ir sau) pretenzijas už tai, kad jis gimė toks, koks gimė. Ieškau pozityvių pusių ir tą patarinėju kitiems. Žmonės sako kad – veikia.
 
Beje, mano žmona taip pat moka skaityti veidus, kadangi baigė Marko Lučino kursus. Pasakodamas porai apie juos, kviečiu abu apsimokyti, kad pretenzijų vienas kitam būtų mažiau, o daugiau supratimo, meilės, tolerancijos.
 
 
Dėkojame Giedriui už pokalbį. Norintiems sužinoti daugiau dėl paslaugos užsakymo ar visais kitais klausimais, kviečiame susisiekti su Giedrium asmeniškai. Visą informaciją rasite http://vivapersona.lt/events/veidoskaita-veidotyra-fenotipologija/?ap_id=myday
 
 
P.S. Giedrius perskaitė ir MyDAY.lt komandos veidus, buvo tikrai smagu ir įdomu sužinoti apie save bei gauti patarimus, kaip sugyventi su savo antraja puse.
 
Linkime jums darnaus ir harmoningo gyvenimo
MyDAY.lt komanda ir Giedrius