Vestuvių fotografai – savo darbo profesionalai, padedantys išsaugoti gražiausias šventės akimirkas. Kaip ir kiekvienas iš mūsų, fotografai turi savo darbo stilių, todėl labai svarbu pasirinkti jūsų skoniui artimiausius fotografus. Juk nuo to priklausys ir galutinis rezultatas, kuris turėtų kuo geriau atitiktų poros lūkesčius. Tačiau dažnai ieškant vestuvių fotografo padaroma klaidų, kurios gali lemti pasirinkimą ir galutinį rezultatą. Dalinamės patarimais, kaip pasirinkti geriausią vestuvių fotografą jūsų šventei.

Pirmasis žingsnis – paieškos

Planuojant vestuvių šventę, vestuvių fotografo paieška turėtų prasidėti kuo anksčiau. Taip turėsite didesnį pasirinkimą, daugiau laiko svarstymams ir galimybę pasirinkti patį tinkamiausią fotografą savo vestuvėms. Paieškos dažniausiai prasideda internete arba pasinaudojant draugų rekomendacijomis. Čia atrasite nemenką savo paslaugas siūlančių fotografų ratą ir galėsite peržiūrėti daugybę nuotraukų. Tačiau būkite budrūs ir nuotraukomis, kurias savo svetainėje ar socialinio tinklo profilyje publikuoja vestuvių fotografas, iš karto pernelyg nesižavėkite – čia pakliūva tik geriausi kadrai. Peržiūrint pateiktas fotografų nuotraukas, ieškokite jums labiausiai patinkančios stilistikos, spalvų pasirinkimo, užfiksuotų pozų – tai padės susidaryti pirmąjį įspūdį ir surasti jūsų stilių geriausiai atitinkančius vestuvių fotografus.

Aptarkite savo idėjas

Apsvarstykite savo idėją, kurią turėtų įgyvendinti vestuvių fotografas ir aptarkite ją su pasirinktais kandidatais. Nepamirškite paprašyti, kad vestuvių fotografas parodytų ir pilnus savo fotografuotus vestuvių albumus – taip matysite jo darbo braižą, galėsite įvertinti bendrus rezultatus.

Nebijokite užduoti klausimų ir išsiaiškinti visas ramybės neduodančias smulkmenas. Tik bendraudami su fotografu pajusite, ar randate bendrą kalbą, ar sutampa jo ir jūsų požiūriai. Nepamirškite, kad vestuvių fotografas yra tas žmogus, su kuriuo savo vestuvėse praleisite daugiausiai laiko, todėl tiesiog privalote gerai sutarti.

Taip pat pasidomėkite fotografavimo būdais. Vienas fotografas gali puikiai fiksuoti reportažines, gyvas nuotraukas, tačiau būti silpnesnis pozuotų kadrų fiksavime, ir atvirkščiai. Esant galimybei, rinkitės profesionalą, nes vestuvės nėra ta šventė, kai fotografas dar gali mokytis ir eksperimentuoti – juk eksperimentai ne visada pavyksta.

Jei išsirinkti vieną fotografą pernelyg sudėtinga, apsvarstykite galimybę, kad vestuvėse gali dirbti ir du vestuvių fotografai. Tokiu atveju dažniausiai pagrindiniu fotografu būna profesionalas, o mažiau patyręs kolega fiksuoja reportažines nuotraukas, daugiau dėmesio gali skirti svečiams, jų portretams, aplinkai.

Pasirašykite sutartį ir aptarkite sąlygas

Kai jau radote savo vestuvėms tinkantį fotografą, nepamirškite pasirašyti sutarties – ji suteiks garantijas, kad paslaugos bus suteiktos pagal sutartas sąlygas. Siekiant galutinio susitarimo, visada pravartu įvertinti kainos ir paslaugų santykį, nes kiekvienas vestuvių fotografas turi tam tikrus įkainius ir sąlygas. Pavyzdžiui, reportažinė fotografija + vestuvių fotosesija + vestuvių vaizdo filmas.

Taip pat reikėtų iš anksto tiksliai sutarti dėl tokių dalykų, kaip fotografo darbo valandos, nuotraukų skaičiaus ir kiek laiko reikės laukti retušuotų nuotraukų. Svarbu, nebijokite klausti – profesionalus vestuvių fotografas neturi ko slėpti ir mielai atsakys į visus poros klausimus. Išdrįskite pasakyti, kas nuotraukose patinka, o kokių kadrų nenorėtumėte. Geras fotografas geba prisitaikyti prie kiekvienos poros poreikių, tačiau jis nėra aiškiaregys, todėl turite bendradarbiauti ir kuo tiksliau atskleisti savo lūkesčius. Smagus laikas fotografuojantis ir gražios nuotraukos tikrai vertos šių pastangų!


FOTOGRAFŲ PAIEŠKĄ GALITE PRADĖTI NUO ČIA 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *