Patirtimi ir patarimais dalinasi Jurga ir Mindaugas Nakučiai
 

Pasakoja didelę vestuvių fotografavimo patirtį turintys fotografai Jurga Nakutienė ir Mindaugas Nakutis

 
 

Kodėl verta rinktis vestuvėms fotografą, o ne prašyti, kad kas nors iš draugų ar giminaičių pafotografuotų, nes taip pigiau?

 
Pora, kuriai yra svarbi fotografija bei jos išliekamoji vertė, neteiks pirmenybės draugui mėgėjui ir pasirinks jų skonį labiausiai atitinkantį profesionalų vestuvių fotografą. Fotografija – tai ne vien tik gera fototechnika, pikseliai ir užrakto spragsėjimas. Tai – ypatingas, individualus vestuvių fotografo meninis požiūris į vestuvių šventę. Fotografas – kūrėjas, kuris savo akimis perteikia Jūsų šventės nuotaiką, eigą, emocijas, kurios atgis Jūsų vienintelės vestuvių dienos prisiminimais, kaskart vartant vestuvių fotografijų albumą. Vestuvių fotografas, degantis meile ir aistra savo darbui, atiduos visą įmanomą energiją, kūrybingumą, laiką, patirtį, technines galimybes, negalvos apie poilsį. Visa tai tam, kad rezultatas būtų masksimaliai tobulas ir Jums, ir jam pačiam.
Fotografuojantis draugas ar giminaitis, dažnai puikiai fotografuojantis gamtos peizažus, vaikučius ar naminius augintinius, vestuvių šventėje pasiklys tarp šventės eigos visumos, jos procesų skirtingumo, besikeičiančių emocijų, svečių būrio, o „pakąstas“ iš anksto nenumatyto nuovargio, svarbiomis akimirkomis nuspręs pailsėti…
Mes tikime, kad dviejų žmonių gyvenime vestuvės būna tik vieną vienintelį kartą ir, deja, galimybės pasirinkti kito fotografo jau nebebus.
 
 

Ar renkantis fotografą vestuvėms, atsižvelgti i tai, kad  jis/ji būtinai turi jau turėti patirties būtent vestuvių fotografavime?

 
Labai svarbu bet kurioje srityje daryti tai, ką sugebi geriausiai. Geras architektas nebūtinai sukurs tobulą interjero dizainą, nors, atrodo, sritis ir labai gimininga. Vestuvių fotografas puikiai išmano vestuvių eigą, tad svarbiausiais vestuvių momentais nebus atsitraukęs nuo jaunavedžių, taip praleisdamas porai vienus iš svarbiausių momentų. Vestuvių fotografas sugeba greitai reaguoti į besikeičiančias oro ar apšvietimo sąlygas, turi patirties kurti geras emocijas ir fotografijas ne tik su pora, bet ir su skirtingo dydžio žmonių grupėmis. Jis itin pastabus detalėms, tad nepraleis pro akis laimės ašarą braukiančios nuotakos mamos ar slapto nuotakos laimės žvilgsnio į ką tik užmautą žiedą. Vestuvių fotografas – tai viskas viename: jis turi būti ir reportažo meistras, ir portretų kūrėjas, ir dekoro bei naktinės fotografijos specialistas. Vestuvių fotografas – tai ir „didelio kalibro“ psichologas, išmanantis bendravimo su įvairiais žmonėmis subtilybes, sugebantis suvaldyti visas vestuvių dieną kilusias situacijas. Vestuvių diena visada būna emociškai permaininga, joje persipina nerimas, euforija, jaudulys, džiaugsmas, nuovargis. Profesionalus vestuvių fotografas sugebės identifikuoti visas poros emocijas ir, reikalui esant, padrąsinti, pagelbėti įtampos akimirkomis.
Šiandien vis daugiau kitų sričių fotografų atranda vestuvinę fotografiją, ir ji persipina su kitais fotografijos žanrais, tad atrasti vestuvių fotografą be vestuvių fotografavimo patirties jau yra retas įvykis (nebent tai yra pradedantysis vestuvių fotografas). Jei turite galimybę rinktis, pasirinkite tą fotografą , kuris jau turi patirties fotografuoti vestuves.
 
 

Kas geriau pagauna vestuvių nuotaiką – fotografas vyras ar fotografė moteris? Kodėl?

 
Ne vyras ir ne moteris atskleidžia nuotaikas vestuvių fotografijoje – tai padaro menininkas, gyvenantis kiekvieno iš jų širdyje. Ieškodami fotografo, žiūrėkite į fotografijas savo (ne mamos, draugų, giminaičių) akimis ir drąsiai atsakykite sau į klausimą, ar tai, ką matote, Jums patinka, ar Jus jaudina, ar Jums patinka fotografo perteiktos emocijos, istorija, ar patinka fotografijų stilistika. Jei atsakymas yra „taip“, tada visiškai nesvarbu, ar fotografas vyras ar moteris. Pasitikėkite savimi!
 

Kokius dalykus jaunavedžiai ir fotografas turėtų aptarti dar iki vestuvių, kad visi būtų laimingi ir patenkinti rezultatu?

 
Aptarkite su fotografu klausimus, susijusius su skaičiais bei finansiniais reikalais, sutartimi, o visa kita palikite improvizacijai. Pasitikėkite vieni kitais ir atvirai dalinkitės su fotografu vestuvių šventės eigos planavimu, vestuvinės suknelės eskizais, vestuvių dienos stilistika, fotosesijos idėjomis jau nuo pat pirmos pažinties dienos. Kuo daugiau bendrausite, tuo bus geresnis galutinis rezultatas ir kils mažiau nesusipratimų.
 

Ar būtinas tas pirmasis ryšys tarp jaunųjų ir fotografo? Ar svarbu emociškai gerai jaustis fotografo akivaizdoje, ar geriau šaltai vadovautis rekomendacijomis?

 
Vadovautis rekomendacijomis patartume minimaliai. Tai kas tiko Jūsų draugams, gali visai netikti Jums. Vertindami fotografiją – kaip ir gyvenime – mes visi skirtingi: vieni mėgstame kopti į kalnus, kiti – leisti laisvalaikį teatre. Nėra vieno teisingo recepto, įtiksiančio visiems. Todėl ypač svarbu ieškoti tokio fotografo, su kuriuo pajusite tarpusavio ryšį.
Mūsų siūlomas pasirinkimo kriterijus galbūt nuskambės šiek tiek neįprastai, bet jis visada pasiteisina – kad vestuvių dieną Jūs jaustumėtės atsipalaidavę ir ramūs, tarp fotografo ir poros turi būti užsimezgęs trumpalaikis meilės ryšys. Jūs turite žinoti, kad atradote fotografą, kuriuo vestuvių dieną galite visiškai pasitikėti, kuris atitinka Jūsų temperamentą ir šventės viziją. Vienintelis teisingas kelias atrasti tokį fotografą yra organizuoti „fotografinius pasimatymus“, jų metu atsakant sau į klausimą, ar prieš Jus sėdintis žmogus Jums patinka, ar erzina Jus. Neturi būti nė menkiausios abejonės renkantis, todėl nenumokite ranka į Jums netinkančius dalykus. Suvokite, kad fotografijas kuria ne tik fotografas, bet ir jaunavedžiai. Jei nors viena iš tų pusių turės nepateisintų lūkesčių – nuotraukose tai bus akivaizdu.
 

Kokie būtų keli punktai, kriterijai, į kuriuos būtina atsižvelgti, ieškant fotografo vestuvėms?

 
Fotografo stilius, fotografo asmenybė ir kaina.

Linkime jums sėkmės,
MyDAY.lt komanda 

 
 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *