Vestuvės yra ne tik viena didžiausių, bet neretai ir viena finansiškai brangiausių švenčių poros gyvenime. Net ir planuojant mažas vestuves, susidariusios išlaidos gali nemaloniai nustebinti. Tačiau palengvinti vestuvių biudžetą galima ne tik sumažinant svečių skaičių, bet ir pasinaudojant keliais itin praktiškais patarimais.

Venkite vestuvių sezono laikotarpio

Ne paslaptis, kad daugiausiai vestuvių yra planuojama vasaros sezonu. Tiesa, šiuo laikotarpiu poroms yra sunkiau surasti laisvus vestuvių paslaugų tiekėjus, o dėl didelės paklausos kyla ir paslaugų kainos. Todėl norint sutaupyti, rekomenduojama rinktis ankstyvą pavasarį, rudenį arba žiemos sezonus, kuomet kainos ir užimtumas yra mažesni.

Planuokite vestuves darbo dieną

Darbo dienomis įvairios švenčių vietos yra laisvesnės, todėl siūlo žemesnes kainas ir papildomas nuolaidas. Kadangi svečiai apie vestuves yra informuojami iš anksto, susiderinti laisvadienius vestuvių dienai nebus sudėtinga.

Vienos dienos šventė

Vestuvės be nakvynės yra kur kas pigesnės. Tokioms vestuvėms puikiai tinka restoranai, lauko terasos ar loftai. Todėl jeigu norite vestuvių rytą pasitikti tik dviese, toks sprendimas bus ne tik romantiškas, bet ir padės jums sutaupyti planuojant vestuvių biudžetą.

Kvietimai rankų darbo arba video forma

Jeigu turite laisvo laiko ir mėgstate kūrybinius darbus, vestuvinius pakvietimus galite pasidaryti patys. Taip ne tik išleisite mažiau, bet ir su partneriu linksmai praleisite laiką ir sustiprinsite jųdviejų ryšį.

Taip pat sutaupyti galima išsiunčiant elektroninius kvietimus. Juos paįvairinti galima pridedant vaizdo medžiagą su Jūsų nufilmuotu įrašu. Kad ir kokį būdą pasirinksite, nepamirškite paminėti svarbiausių detalių. Daugiau apie tai, ko nepamiršti nepaminėti vestuviniuose kvietimuose skaitykite čia:
 https://myday.lt/ko-neuzmirsti-irasyti-i-vestuvinius-pakvietimus/

Ieškokite atsiliepimų

Skirkite laiko domėjimuisi ir rekomendacijų bei atsiliepimų paieškoms. Prisijunkite į įvairias facebook grupes ar forumus, kur būsimos ir esamos nuotakos dalinasi patarimais ir patirtimi. Tokiose grupėse galima rasti puikių idėjų ir pastebėjimų, kurie padeda taupiau ir praktiškiau suorganizuoti vestuvių šventę.

Dekoro detalės

Po šventės dažnai lieka nebereikalingos žvakidės, vazos, dirbtinės gėlės ar kiti vestuvių dekorui tinkami papuošimai, kuriuos vėliau mėgstama perleisti naujiems šeimininkams. Jeigu ir jūs planuojate įsigyti daugkartinius stalo ar salės papuošimus, pirmiau peržvelkite skelbimus, kur buvusios nuotakos parduoda, o kartais net ir dovanoja iš savo vestuvių likusias dekoracijas. 

Žiedai iš savo aukso

Jeigu turite savo aukso, apsvarstykite galimybę iš jo pasigaminti unikalius vestuvinius žiedus. Tokiu atveju, pagal individualius užsakymus pagaminami vestuviniai žiedai iš savo aukso yra ne tik yra išskirtiniai, bet ir dažnu atveju kainuoja pigiau.

Pradedantieji fotografai

Profesionalių vestuvių fotografų ir filmuotojų paslaugos kainuoja iš tiesų brangiai. Sutaupyti gali padėti mažiau žinomi arba pradedantieji vestuvių fotografai. Ieškokite atsiliepimų socialiniuose tinkluose arba parašykite vestuvinėse grupėse, kad ieškote pradedančiojo fotografo ar filmuotojo – sulaukę pasiūlymų ir radę jums patinkančio stiliaus fotografą, susisiekite ir paprašykite pasidalinti darbais. Vėliau aptarkite datas, kainas ir būtinai peržvelkite paslaugų sutarties sąlygas. 

Vestuvinių paslaugų tiekėjai

Užsakinėjant kelias panašias paslaugas, teiraukitės, ar nėra galimybės užsakyti visko iš vieno tiekėjo. Pavyzdžiui, jeigu vestuvių fotografas dirba su filmuotuoju vienoje komandoje, arba renginių vedėjas turi ir savo DJ, užsakant jų paslaugas kartu, kaina dažnai būna mažesnė nei samdant iš skirtingų paslaugų tiekėjų.  

Nenauja suknelė

Jeigu savo šventėje norite atrodyti nepriekaištingai, tačiau nenorite per daug išlaidauti – nebijokite ieškoti dėvėtos vestuvinės suknelės. Buvusių nuotakų parduodamos vestuvinės suknelės būna ne tik pigesnės, bet ir neretai vienetinės – skelbimuose ar vestuvinių suknelių komise Mydaydress galima surasti įvairių žymių dizainerių sukneles ar įvairius populiarius suknelių modelius.

Sezono gėlės iš didmenininkų

Rinkdamiesi gėles vestuvių dekorui, atsižvelkite į sezoniškumą ir kokių gėlių pasiūla tuo metu yra didžiausia. Taip pat gėles užsakinėkite iš didmeninių gėlių pardavimo vietų – ten kainos yra mažesnės.  

Švediškas stalas

Pastebima, kad švediškas stalas per vestuves skatina ne tik svečių vaikščiojimą ir tarpusavio bendravimą, bet ir padeda sutaupyti maisto išlaidas. Tačiau renkantis švediško stalo maisto meniu, atkreipkite dėmesį, kad patiekalai būtų patogiai patiekti ir būtų skanūs atvėsę.

Pageidaujamos dovanos

Jeigu nutarėte, kad geriausia vestuvinė dovana būtų išreikšta pinigais, nepamirškite to mandagiai nurodyti pakvietimuose.  Finansinės dovanos padės padengti dalį vestuvių išlaidų.

Straipsnį paruošė “MyDay” komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *