Ta jaudinanti ir ilgai laukta vestuvių akimirka – pro bažnyčios duris įžengiate Jūs su balta suknele ir gėlių puokšte. Svečiai jau susirinkę, žvelgia į Jus su nuostaba ir laimės linkinčiomis akimis. O kas eis šalia Jūsų, kuomet žengsite tuos svarbiausius žingsnius link altoriaus, kur prisieksite savo amžiną meilę? Dar ieškančioms atsakymo, keli pasiūlymai, kurie, galbūt, padės apsispręsti.
    

Tėtis

Jautri akimirka, kuomet jaunąją link altoriaus atlydi tėtis, ar kitas artimas šeimos vyras, mus žavėjo nuo mažų dienų kino filmuose ar užsienio serialuose. Tačiau neretai ši graži tradicija interpretuojama kaip patriarchalinės visuomenės palikimas, kuomet šeimos vyras – tėvas – atiduoda savo dukrą kitam vyrui. Gera žinia tai, kad laikai ir požiūriai į tradicijas keičiasi. Nors oficialiame jungtuvių apeigų aprašyme nėra numatyta, jog jaunąją atveda tėtis, toks jaunavedžių pasirinkimas galimas ir Lietuvoje. Tiesa, priimant sprendimus, reikia iš anksto pasitarti su jūs tuokiančiu kunigu ir išsiaiškinti, ar tai tikrai priimtina jūsų pasirinktoje bažnyčioje.
 

Jaunikis

Lietuvoje tai pati populiariausia ir Bažnyčios palaikoma tradicija. Žengti kartu kaip būsima šeima prie altoriaus turi stiprią simbolinę reikšmę – tai lyg žingsnis į bendrą ateitį kartu. Laikantis lietuviškų tradicijų, jaunieji į ceremoniją atvyksta atskirai. Jaunoji su savo, būsimas vyras – su savo palyda. Susitikę prie bažnyčios, jiedu abu žengia altoriaus link. Kitas variantas, kuomet jaunikis atvyksta prieš ceremoniją pas būsimą žmoną į namus, ir jie kartu, kaip būsima šeima, vyksta į bažnyčią prisiekti savo jausmus prieš Dievą.
 

Vaikai

Jeigu jaunieji turi vaikų, labai gražu ir jautru, kuomet jaunavedžius atlydi jų mažyliai. Tai ceremonijai padovanoja dar daugiau džiugesio. Juk vaikai yra didžiausia dovana, o kai jie žengia kartu šią svarbią dieną, nesvarbu kokio amžiaus būdami, jauniesiems suteikia pasitikėjimo ir pritarimo, palaiminimo jausmą.

Artimiausias žmogus

Nėra draudžiama šią svarbią dieną link altoriaus žengti su kitu jums svarbiu asmeniu. Tai gali būti mama, sesuo, geriausia draugė ar močiutė. Svarbiausia, kad eidamos link altoriaus, jaustumėtės ramios, nes šalia eina ir Jus palaiko pats artimiausias žmogus. Nepamirškite, kad jus lydinčiam asmeniui tai taip pat yra didžiulė garbė, būti tokią akimirką šalia Jūsų.

 
Viena

Esate savimi pasitikinti moteris, kuri nenori būti lydima? Jokių problemų. Vis daugiau merginų į bažnyčią žengia vienos. Ir jos visai neatrodo vienišos ar pasimetusios. Prikaustydamos svečių žvilgsnius, jos eina drąsiai link savo sužadėtinio, su kuriuo už poros akimirkų sukurs šeimą.

   

 Vestuvinių suknelių salono MyDay kolektyvas linki neužmirštamos šventės ir tobulai įamžintų akimirkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *