VESTUVINIAI PAKVIETIMAI – AR NIEKO NEPAMIRŠOTE PAMINĖTI?
  

Vestuviniai pakvietimai – tarsi šventės vizitinė kortelė. Pasirinktas vestuvinio kvietimo dizainas bei spalvos dažniausiai atspindi jaunųjų numatytus šventės dekoro sprendimus ir šventės stilių. Tačiau nesvarbu, ar kvietimus jums padės kurti profesionalūs maketuotojai, ar nuspręsite gamintis juos patys, visų svarbiausia pakvietimų dalis – juose pateikiama informacija. Nustebtumėte sužinoję, kaip dažnai jaunieji rašydami vestuvinius pakvietimus, pamiršta paminėti svarbias detales arba jas aptaria paskubomis tarpusavy rašymo metu. Prieš pradėdami kurti tekstą, kviečiantį svečius į jūsų vestuvių šventę, pasitikrinkite, ar viską jau esate galutinai apgalvoję.

 Pagrindinė informacija, ko nepamiršti paminėti vestuvių kvietime:

  • Ceremonijos data, vieta ir laikas.
  • Jeigu vyks šventės vakarinė dalis, nurodyti vietos adresą, laiką, nuo kada prasideda vestuvių šventė.
  • Jeigu šventė planuojama su nakvyne – paminėkite tai.
  • Pageidaujamos vestuvių dovanos. Nors šiais laikais vis dar populiariausia vestuvinė dovana yra pinigai, jaunieji neretai paprašo ir kitokių simbolinių dovanų – loterijos bilietų, knygų, vyno butelių ar gyvūnų maisto beglobių prieglaudoms. Jeigu ir jūs norite konkrečių dovanų, būtinai tai taktiškai paminėkite kvietime. Kūrybiškos užuominos padės svečiams išvengti papildomų rūpesčių ieškant, kuo pradžiuginti jaunuosius, nepažeidžiant etiketo taisyklių.
  • Aprangoje vyraujančios spalvos. Jeigu šventėje norite matyti svečius pasipuošusius jūsų mėgstamais atspalviais, iš anksto informuokite juos apie tai užsimindami pakvietime.
  • S.V.P. (pranc. prašome atsakyti, malonėkite atsakyti). Kvietimo pabaigoje dažniausiai prašoma svečių informuoti apie dalyvavimą šventėje iki nurodytos datos. Paprastai data nurodoma maždaug šešios savaitės iki vestuvių, kad jaunieji spėtų laiku viską užsakyti. Taip pat galima palikti sutuoktinių kontaktus susisiekimui.
  • Jei vestuvių šventė planuojama be vaikų, reikia mandagiai apie tai informuoti. Pavyzdžiui: „Norime, kad tėveliai pailsėtų ir šoktų kartu su mumis visą naktį, vaikus saugiai palikę ramiai miegoti namuose“.

Papildoma informacija:

  • Grafinis žemėlapis, kaip surasti šventės vietą. Jeigu vietovė yra atokesnė, patogu, jei kvietimo kitoje pusėje vizualiai atvaizduojamas kelionės maršrutas.
  • Maisto Jeigu jūsų svečių tarpe yra vegetarišką ar veganišką mitybą propaguojančių asmenų, gali tekti koreguoti maisto pasirinkimą. Jei savo šventėje tieksite iš anksto ruošiamus patiekalus, galima paprašyti, kad svečiai informuotų dėl pageidaujamo maisto.
  • Gėlės. Jei nenorite vestuvių proga nešiotis glėbio gėlių, pakvietime galima gražiai parašyti, pavyzdžiui: „gėles palikime žydėti pievose“, arba, kad pasveikinimui pakaks ir vieno gėlės žiedo.

Norėdami paįvairinti kvietimo tekstą, galima vietoje žodžių naudoti simbolius. Tokiu būdu galima vizualiai pavaizduoti šventės programą. Taip pat tai tinka užsimenant pakvietime apie norimas dovanas ar gėlės, vietoje žodžių paliekant visiems gerai atpažįstamus grafinius paveikslėlius.

Be to, gaminant vestuvinius kvietimus, rekomenduojama jų pasigaminti keliais vienetais daugiau. Tai padės lengviau atsipūsti pakvietime įsivėlus klaidai ar kitaip jį sugadinus. Taip pat, atsarginiai vestuviniai kvietimai pasitarnaus, jei porai svečių tektų atsisakyti dalyvauti jūsų šventėje, o vietoje jų norėtumėte pakviesti kitus asmenis.

Kvietimus svečiams įteikti derėtų ne vėliau kaip du mėnesius iki vestuvių dienos. Jeigu yra galimybė, gražiausia juos įteikti yra įteikti į rankas, susitikus ar sužadėtiniams atvykus trumpam pasisvečiuoti. Tai puiki proga su visais pabendrauti ir aptarti iš anksto kylančius klausimus dėl artėjančios šventės.

 

Linkėjimai nuo Myday kolektyvo 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *