Vestuvių dieną nuotaką puošia ne tik išsvajota vestuvinė suknelė, bet ir rankose laikoma nuotakos puokštė. Nuo seno tradicija tapusi vestuvinė gėlių puokštė tapo viena svarbiausių nuotakos įvaizdžio detalių, kuri ligi šiol lydi jaunąją altoriaus link. Nuo minimalistinių, tarsi ką tik iš laukų pievos nuskintų iki rečiausiais žiedais papuoštų puokščių – floristų ir šiuolaikinių nuotakų idėjoms ribų nėra. Tačiau kuriant puokštę, svarbu naudoti kokybiškas ir tinkamai paruoštas gėles bei pasirinkti nuotakos įvaizdžiui tinkamiausią vestuvinės puokštės stilių.

Vestuvinės puokštės neretai kainuoja du ar kelis kartus brangiau nei įprastos gėlių puokštės. Taip yra todėl, kad vestuvinėms puokštėms floristai naudoja atrinktus gražiausius gėlių žiedus ir juos paruošia specialiomis priemonėmis, užtikrinant maksimalų jų ilgaamžiškumą šventės metu. Tokiu atveju visada praktiškiau gėles komponuoti pagal jų žydėjimo sezoniškumą. Taip pat būtina atkreipti dėmesį, kad puokštė būtų nesunki, patogiai laikoma rankoje ir derėtų prie kuriamo nuotakos ir vestuvių įvaizdžio.

Rutulio formos nuotakos puokštės

Jau daug metų populiarumo viršūnėje karaliavo griežtos struktūros rutulio formos vestuvinės puokštės. Preciziškai sukomponuotos gėlių puokštės ligi šiol puikiai dera prie sunkesnio audeklo (mikado šilko, taftos, atlaso, tankesnių nėrinių) bei išryškintų vestuvinių suknelių siluetų. Apvalios formos vestuvinės gėlių puokštės dažniausiai komponuojamos ne daugiau iš trijų skirtingų augalų rūšių, dominuojant stambiems gėlių žiedams ir išlaikant spalvų kontrastą.

Laisvos struktūros nuotakos puokštės

Vis dažniau nuotakos ypatingai dienai renkasi laisvos formos vestuvines puokštes. Skirtingų aukščių ir kompozicijų puokštės paįvairinamos ne tik tarpusavyje derančiais augalų deriniais, bet ir uogomis, smulkiomis medžių šakelėmis, aukštastiebėmis smilgomis, kankorėžiais ar net plunksnomis. Nevaržydami savo fantazijos, su floristų pagalba galite sukurti unikalią vestuvinę puokštę, kuri geriausiai atspindės jūsų vestuvių nuotaiką ir kuriamą įvaizdį.

Laisvai krentančios nuotakos puokštės

Romantišką nuotaiką jaunosios įvaizdžiui gali padėti sukurti žemyn svyrančios vestuvinės puokštės. Nuotakos rankose laikomos laisvai krentančios gėlių kompozicijos puikiai tinka prie lengvų vestuvinės suknelės audinių, o žemyn nusvirusi puokštės žaluma papildo romantišką ir nepriklausomą suknelės įvaizdį.

Natūralios gėlių puokštės

Planuojantiems natūralumu dvelkiančias vestuves, vestuvine puokšte gali tapti pievose ar iš savo sodo nuskintų šviežių gėlių puokštė. Svarbiausia pasirūpinti puokštės šviežumu ir pasirinktais augalais – vengti greitai nubyrančių žiedlapių ar dulkeles paliekančių smilgų.

Jaunojo butonjerė

Vis dar vyrauja įsitikinimas, kad vyro švarko kairėje atlapo pusėje įsisegama nedidelė žiedo ar gėlių puokštelė – butonjerė turi atitikti nuotakos puokštę. Tačiau iš tiesų ši taisyklė nėra griežta, todėl vyras gali segėti ir skirtingų atspalvių butonjerė, derindamas ją prie kostiumo, fantazijos, peteliškės ar bendro vestuvių dekoro.

Kad ir kokia graži ir ypatinga gali atrodyti nuotakos puokštė, amžinai jos išsaugoti nepavyks. Todėl smagu, kad vestuvėse vis dar gyva tradicija mesti vestuvinę puokštę netekėjusioms merginoms, taip prognozuojant artėjančias sužadėtuves ir suteikiant džiaugsmo vestuvių svečiams. Na, o jeigu puokštę nuotakai norisi pasilikti, šią gražią tradiciją galima išsaugoti metant specialiai vakarui paruoštą mažesnę jaunosios puokštelę.

Visos puokštės pagamintos : https://www.facebook.com/gelesirsvenciudekoravimas/

MyDay kolektyvas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *