EKOLOGIŠKOS VESTUVĖS – DRAUGIŠKOS IR JUMS, IR APLINKAI

Suprasdami taršos ir perteklinio naudojimo pasekmės, vis daugiau žmonių savo kasdienį gyvenimą sieja su ekologija ir gyvenimo be šiukšlių (angl. zero waste) principais. Ne išimtis ir vestuvių šventės, kurios tampa socialiai atsakingesnės ir draugiškesnės aplinkai. Vestuvių organizatoriai dalinasi mintimis, kaip surengti ekologiškas (eko) vestuves, kurios būtų ne tik įsimintinos, bet ir kuo mažiau kenkiančios aplinkai.

Gyvi augalai vazonėliuose

Vestuvių dekoras neįsivaizduojamas be gėlių. Tačiau tam sunaudojama itin daug skintų gėlių, su kuriomis po šventės tenka atsisveikinti. Kaip alternatyvą, vis dažniau šventės vietą papuošia ne skintos, o vazonėliuose augančios gyvos gėlės. Taip pat, dabar ypač populiarus vestuvių dekoras, panaudojant vietinių džiovintų augalų derinius, kuriuos galima rasti mūsų šalies pievose. Tai puikiai dera ir kuriant vestuvines nuotakos puokštes. Beje, visada yra naudingiau rinktis gėles, kurios vestuvių sezono metu auga mūsų krašte, o nėra atsivežamos iš kitų šalių. Nepamirškime – ekologiškos vestuvės išsiskiria minimalistinėmis natūraliomis detalėmis. Apgalvojant eko vestuvių dekoro detales, vadovaukitės auksine taisykle – mažiau yra geriau. 

Pakvietimai tik iš perdirbto popieriaus

Kurdami vestuvinius pakvietimus, neskubėkite jų puošti įmantriais blizgučiais ar atspausdinti juos ant brangaus dažyto popieriaus. Vietoj to, rinkitės draugiškesnius aplinkai pakvietimo būdus. Dabar ypač populiarūs ekologiški vestuviniai pakvietimai iš perdirbto popieriaus, papuošti natūraliomis minimalistinėmis detalėmis – džiovintų vaisių ar augalų šakelėmis, užrašyti ranka arba užklijuoti senoviniu būdu, naudojant antspaudą iš vaško. Pakviesti artimus žmones į vestuves galima ir internetu – galima ne tik sumaketuoti gražų pakvietimą ir išsiųsti jį elektroniniu paštu, bet ir sukurti asmenišką vaizdo įrašą, kuriuo pora pakviestų artimus žmones į savo šventę.

Maistas – iš artimiausio sodo

Vis daugiau maisto tiekėjų atsižvelgia į augantį klientų poreikį ir savo ruošiamiems patiekalams bei desertams renkasi kuo ekologiškesnius ingredientus. Net jei nesate vegetariško ar veganiško maisto mėgėjai, nebijokite į vestuvių meniu įtraukti tiekėjo siūlomus augalinės kilmės patiekalus. Vis dažniau ant šventinio stalo nugula lietuviško sodo gėrybės, o saldų stalą puošia nedengti biskvitiniai „nude“ tortai, kurie puošiami šviežiomis uogomis, gėlėmis ar kitokiais mūsų aplinkoje auginamais papuošimais. Be to, siekiant išmesti kuo mažiau maisto, nepersistenkite su jo gausa. Likusį maistą būtinai išdalinkite svečiams į namus arba pasirūpinkite, kas galėtų jį sunaudoti.

Mažesni atstumai

Siekiant vestuvių dieną būti kaip įmanoma mažiau kenkiantiems aplinkai, vestuvių šventės vieta neturėtų labai nutolti nuo ceremonijos vietos. Kuo mažesnis atstumas, tuo mažiau kuro bus išnaudojama kelionės metu. Pasikalbėkite su svečiais, galbūt vietoj kelių automobilių galima suorganizuoti bendrą svečių atvykimą vienu važiavimu?

Dėvėta vestuvinė suknelė – ne tik taupantiems

Keičiantis žmonių požiūriui apie ekologiją, keičiasi ir mados pasaulis. Dėl to vis daugiau galime išgirsti apie tvaresnę ir lėtesnę madą, kurių pagrindinis principas – ilgaamžiškesnių ir kokybiškesnių drabužių gamyba, lėtinanti naujų drabužių įsigijimą. Vestuvinė suknelė taip pat gali būti išsirinkta atsakingai. Eko vestuvėms, nuotakos suknelė dažniausiai būna rankų darbo nerta arba su mezginių detalėmis. Tačiau jeigu svajojate apie klasikinio dizaino vestuvinę suknelę, tačiau nerimaujate dėl ekologinių principų, vadovaukitės daugkartinio panaudojimo taisykle – vestuvinė suknelė neprivalo būti tik vieną kartą dėvimas rūbas.

Jeigu vestuvinės suknelės nuoma jums atrodo netinkamas variantas, tobulą suknelę įsigijimui galite surasti specialiose drabužių pardavimo platformose, socialinių tinklų grupėse arba atrasti MyDayDress suknelių komise. Na, o suradę savo išsvajotąją suknelę, neleiskite jai dulkėti spintoje. Yra ne vienas būdas, kur naudota vestuvinė suknelė gali būti patogiai parduodama, taip prisidedant prie tvaraus ir atsakingo drabužio panaudojimo.

Photo: emilychristinephotography http://www.emilychristinephoto.com/Ieškančioms, kur įsigyti arba kur parduoti vestuvinę suknelę, siūlome susipažinti su Mydaydress siūlomomis paslaugomis. https://www.myday.lt/idejos-jusu-vestuvems/vestuviniu-sukneliu-komisas-mydaydresslt

Na, o visas parduodamas vestuvines sukneles salone galite apžiūrėti www.mydaydress.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *