Vestuvių dieną netikėtai užklupęs stiprus lietus ar pasileidusios plaukų garbanos taip nesugadintų jaunosios nuotaikos nei nutrintų batelių sukeltas skausmas. Nesvarbu, ar šventės dieną avėsite aukštakulnius ar žemapadžius batelius – nauja avalynė gali sukelti nepatogumo jausmą. Kad taip nenutiktų, dalinamės naudingais patarimais, kurie padės vestuvių dieną mėgautis švente, negalvojant apie trinančių batelių sukeliamą skausmą ir kojų nuovargį

.

 

 1. Prieš perkant batelius pasimatuoti antroje dienos pusėje.
  Jeigu savo šventinių batelių vis dar ieškote, rekomenduojama jų paieškas organizuoti vakarais. Po dienos mūsų kojos nežymiai patinsta, todėl matuotis reikėtų vakarop, kad bateliai šventės vakarą būtų tokie pat patogūs.

 2. Pirkite vienu dydžiu didesnius.
  Kad išvengtų batelių nutrintų vietų, jaunosios dažnai renkasi šiek tiek laisvesnę, dažnu atveju vienu dydžiu didesnę avalynę. Įpusėjus dienai, laisvumas jaučiamas mažiau dėl minėto kojų tinimo proceso.

 3. Silikoninės pagalvėlės.
  Jeigu išrinktieji nauji aukštakulniai jau paruošti šventei, tačiau baiminatės kojų skausmo, į batų padus galite įsidėti specialias silikonines pagalvėles. Jos saugo pėdas nuo nuospaudų ir palengvina vaikščiojimą. Jų yra daug skirtingų formų ir rūšių, pritaikytų prie skirtingų kojų formų ir probleminių skausmingų vietų.

 4. Praavėti batelius.
  Jeigu yra galimybė, visada rekomenduojama su bateliais kiek įmanoma daugiau pavaikščioti iš anksto. Galima užsidėti storesnę kojinę, kad procesas vyktų greičiau. Taip jie šiek tiek prasitampo ir prisitaiko prie kojų formos. Taip pat jų avėjimas namuose ar gatvėje gali atskleisti jų „silpnąsias“ vietas ir padės laiku joms pasiruošti.

 5. Praplatinti su ledu.
  Kitas būdas, kaip galima greitai praplatinti batelius, yra maišelis su vandeniu. Į batą įdėjus vandens maišelį, jis turi užpildyti pėdos ertmę. Tuomet viską įdėjus į šaldymo kamerą, vanduo, pavirsdamas į ledą, plėsis, švelniai pratempdamas avalynės vidų. Po 4-8 val. išėmus viską ir šaldiklio, leiskite kambario temperatūroje atšilti – bateliai nebebus tokie ankšti.

 6. Pirštų suklijavimas.
  Tarp trečio ir ketvirto kojų pirštų yra nervas, kuris sukelia kojų skausmą. Šiuos du pirštus tarpusavy suklijavus lipnia juostele ar medicininiu pleistru, sumažinamas stresas ir taip palengvinamas kojų skausmas. Žinoma, šis būdas tinkamas tik uždarų pirštų bateliams.

 7. Patrinti muilu.
  Tam, kad nauji bateliai nenutrintų kojų, siūloma jų vidinius kraštelius patrinti su muilo gabalėliu, vašku arba vazelinu. Taip medžiaga paminkštinama ir tampa slidesnė, mažindama riziką nutrinti odą.

 8. Papurkšti dezodorantu.
  Būna, kad bateliuose, ypač basutėse, pėda pradeda slysti į priekį, sukeldama nepatogumo jausmą. Tokiu atveju batus ir pėdą galima papurkšti dezodorantu arba nedideliu kiekiu plaukų laku. Taip pėda taps truputį lipni ir geriau prisitvirtins prie batelio pado ir mažiau slidinės.

 9. Po padu įsidėti servetėlės gabalėlį.
  Jei vis tik bateliai nutrynė kulkšnies odą, o pleistro šalia savęs neturite, į po padu įsidėkite sulankstytos servetėlės gabalėlį. Jis pakels pėdą ir taip apsaugos pažeistą odą nuo trinties.

 10. Patrinti batelių padus švitriniu popieriumi.
   Jei bateliai nauji ir jų padas slidus, o jūsų laukia šokių aikštelė, paslydimo rizika iš ties nemaža. Tokiu atveju reikėtų batų padus patrinti švitriniu popieriumi. Taip dings slidumas ir galėsite drąsiai judėti šokių žingsneliais.

 

Kad ir kokie gražūs bateliai bebūtų, šventės dieną svarbiausia yra jaustis patogiai. Todėl rekomenduojama tiek nuotakai, tiek svečiams pasirūpinti atsarginiais patogiais bateliais, kuriuos būtų galima persiauti.

 

Kad lemtingą dieną jaustumėtės nepakartojamai linki MyDay.lt vestuvinių suknelių salono kolektyvas 🙂

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *