Vestuvės žiemą tinka ne tik skubantiems, bet ir šalčio nebijantiems romantikams. Net jei šventės dieną iš dangaus nebyra storos baltos snaigės, pasakišką nuotaiką gali sukurti išskirtinai šaltajam metų sezonui tinkami dekoro ir mados sprendimai. Apgalvotos detalės ir iš jaunųjų akių spindinti šiluma sukurs gražiausią vestuvinę pasaką net ir žvarbiausiu oru. 

Apranga

Planuojant vestuves žiemą, suknelė taip pat turėtų būti pritaikyta šaltajam laikotarpiui. Tam ypač tinka suknelės ilgomis arba 3/4 ilgio rankovėmis. Vertėtų vengti gilių iškirpčių ar apnuogintų pečių. Būnant lauke, atrodyti stilingai ir šiltai padės specialiai vestuviniam įvaizdžiui gaminami kailinukai, šviesūs paltukai. Pečius galima madingai apgaubti megztais šaliais, rankas apsaugoti prabanga menančiomis ilgomis baltomis pirštinėmis. Nebijokite prieš šventę paeksperimentuoti su apranga – netikėti deriniai gali išreikšti jūsų išskirtinumą ir paįvairinti šventės nuotaiką.
Esant itin žemai temperatūrai, rekomenduojama dėvėti šiltas pėdkelnes, kurios po ilga suknele nesimatys, tačiau puikiai padės apsaugoti kojas nuo sušalimo.
Jaunikio kostiumą reikėtų rinktis iš storesnės medžiagos. Tvidas, šukuotinė vilna, flanelė – populiariausios vyriškų kostiumų medžiagos, apsaugančios nuo šalčio.

 
 

Avalynė

Bene sudėtingiausias apsisprendimas – kokią avalynę priderinti prie vestuvinės suknelės ir žvarbaus ir nenuspėjamo oro. Tačiau šiuo klausimu nereikėtų per daug rūpintis. Ilga suknelė puikiai paslepia avimus žieminius šiltus batus, o ir jų pasirinkimo įvairovė gana plati ir stilinga.
Taip pat, nuotraukose nenorimą avalynę, pasimatančią po suknelės klostėmis, fotografai gali nesunkiai paslėpti. O vidaus patalpose, kuomet šaltis nebegąsdina, jaunoji gali nevaržomai dėvėti norimą aukštakulnių, ar žemapadžių batų porą. Šiuo atveju svarbiausia – pritaikyti avalynę tinkamai oro temperatūrai.

Žieminių batų pavyzdžių, tinkančių įvairiausioms vestuvėms, galite pažiūrėti čia: https://www.myday.lt/idejos-jusu-vestuvems/nuotakos-avalyne-ziema?fbclid=IwAR1FpVWSmYqQEYW7l-z0pgjpJ2vQpCz9DjJxnxbRFNr9wkK9jAtsL3E1reQ

Makiažas

Nors žiemiškas ir vasariškas jaunosios makiažas didelių skirtumų neturi, šaltasis metų laikas naudingas tuo, kad nereikia jaudintis dėl veidu bėgančio prakaito. Tačiau žvarbiu oru, svarbu iš anksto pasirūpinti lūpų apsauga ir šventės dieną su savimi turėti balzamo, kuris apsaugos lūpas nuo skilinėjimo.
Norintiems estetiškų nuotraukų, fotografai rekomenduoja grimo neatsisakyti ir jaunikiams. Vyrų grimavimas tetrunka 5-10 min. Po jo nebereikia jaudintis dėl nuo šalčio paraudusio veido ar ausų, taip pat paslepiamas odos blizgėjimas.

Fotosesija

Kokybiškai fotosesijai labai svarbi yra dienos šviesa. Dėl anksti temstančių dienų, fotosesiją patariama organizuoti iš karto po vidurdienio, kol saulė dar aukštai danguje.
Jeigu svajojate apie snieguotas vestuves, didesnė tikimybė snaigių sulaukti nuo sausio mėnesio. Pasisekus, žiemišką jaunųjų fotosesiją galima paįvairinti nuotaikingomis akimirkomis su rogutėmis ar pačiūžomis, įvaizdį papildant ryškiaspalviais šalikais ir šiltomis pirštinėmis. O jei šventės dieną žemės nenuklojo baltas sniegas, tarsi filmo epizodą primenančią romantišką nuotaiką galima susikurti patiems. Vienas iš pasirinkimų – įsiamžinti miškelyje šildantis prie laužo, apsigaubus stilingu pleduku, kepant zefyrus ir geriant karštą arbatą.
Dėl galimo stipraus šalčio, lauke fotosesiją rekomenduojama rengti ne ilgiau 1-1,5 val. trukmės. Pratęsti galima uždarose patalpose, tam ypač tinka dvarai, stilingi viešbučių kambariai, loftai.
 

Dekoras

Internete yra puikių pavyzdžių, kaip kankorėžiais ar eglišakiais galima skoningai papuošti šventės vietą, kurie tik įžengus primins snieguotąjį laikotarpį. Populiariausios gėlės šaltuoju laikotarpiu – baltos ir raudonos rožės, eustomos, egzotiškieji amaryliai, taip pat dėmesio vis daugiau susilaukia laukinių aguonų žiedus primenantys anemonai. Tiek papuošimams, tiek jaunosios vestuvinei puokštei žiemišką akcentą pridėtų ryškiaspalvės šaltalankių ar šermukšnių šakelės.
Anksti temstantys vakarai žiemiškoms vestuvėms turi savų privalumų. Nors ir vasaros laikotarpiu vakarinė dalis dažniausiai rengiama uždarose patalpose, žiemos prietemoje romantinei nuotaikai sukurti ypač tinka patalpos, papuoštos žvakėmis, lempučių užuolaidomis ar girliandomis. 

                                                    
 
 

Maistas

Sezoniškumas svarbus ir maisto pasirinkime. Žiemos laikotarpiu rekomenduojama rinktis sotesnius ir riebesnius patiekalus. Pradžiai puikiai tinka karšta sriuba, šiltos salotos su mėgstamais mėsos patiekalais – jautiena, kiauliena ar vištiena. Žuvies mėgėjams turėtų patikti karpio ir lašišos patiekalai, kurie taip pat yra šiek tiek riebesni.
Saldžiajai daliai puikiai tiktų tortas, kreminiu ar šokoladiniu pertepimu.
Jo išvaizdą taip pat galima kūrybingai priderinti prie jūsų šventės dekoro, sukuriant žiemišką nuotaiką. Svečius galite vaišinti dekoruotais meduoliais, karštu šokoladu arba jau tapusiu žiemos simboliniu gėrimu – cinamonu kvepiančiu karštu vynu.
 

 

Sutaupysite

Šaltuoju metų sezonu poras vilioja ne tik egzotinės kelionės patraukliomis kainomis, bet ir su vestuvių organizavimu susijusios nuolaidos. Dažnai ne sezono metu vestuvių  fotografai, vaizdo įrašų montuotojai, sodybų ar restoranų savininkai taiko nuolaidas. Taip pat, šaltasis sezonas palankus ieškantiems konkrečių atlikėjų, vedėjų ar fotografų paslaugų, kurie dažnai vasaros metu būna užsakyti porai metų į priekį. Dėl šios priežasties, vestuvių planavimas žiemai gali trukti kur kas trumpiau nei įprastu laikotarpiu – taip taupomos ne tik jaunųjų išlaidos, bet ir laikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *