Nesvarbu, planuojate dideles ar mažas vestuves, kiekvienos šventės vietą norėsis papuošti jūsų būsimai šeimai artimiausiomis skonio detalėmis. Nuo senovę menančio iki modernaus urbanistinio stiliaus – šiais laikais pasirinktas tinkamas vestuvių šventės planavimas ir dekoravimas gali sukurti neįtikėtiną šventės atmosferą ir nuotaiką. Todėl svarstant, kur bus vestuvių vieta, gėlės ir spalvos, rekomenduojama iš karto apgalvoti norimą vestuvių stilių ir trokštamą dekorą. Jeigu dar nesate tvirtai apsisprendę, koks vestuvių stilius jums tinkamiausias, kviečiame apžvelgti daugiausiai dėmesio susilaukiančius šventės stiliaus sprendimus.

Rustiko vestuvės

Rustiko arba dažnai vadinamo „kaimiško” stiliaus vestuvės dabar išgyvena tikrą atgimimą. Vieniems rustiko stilius primena vaikystės sentimentus, kitiems jis simbolizuoja paprastumą, atsigręžimą į gamtą ir natūralumą. Rustiko stiliaus vestuvės dažniausiai organizuojamos užmiestyje, kur aplink tik gamta, mediniai ar senovinę architektūrą primenantys nameliai. Dekoro sprendimuose dominuoja neapdoroto medžio dirbiniai, laukuose skinti augalai, iš šieno sudėliotos dekoracijos, nėriniai, o sustiprinti romantišką aplinką padeda natūralios žvakės. Rustiko vestuvių spalvos – neutrali šampaninė, šviežiai žali ir melsvi atspalviai.     

Vestuvės lofte

Lofto stiliaus vestuvės supina miesto modernumą ir senų detalių kuriamą autentiškumą. Lofto vestuvių stiliui išpildyti puikiai tinka senos palėpės, studijos su aukštomis sienomis ir dideliais langais, įvairios dirbtuvės ar kitos erdvios ir atviros patalpos. Jeigu patalpa yra kiek tamsesnė, daugybė šventinių lempučių padės susikurti romantišką aplinką. Persistengti su floristika ar dekoracijomis neteks – tokiose vestuvėse vyrauja minimalizmas ir aplinkos kuriamas išskirtinumas. Tačiau papildyti erdvę galima pakabintomis nuotraukomis, poilsio zonomis su sėdmaišiais, nuotaikingomis nuotraukų sienelėmis ir įvairiais žaidimais.

Vestuvės prie jūros

Turbūt būtų sunku surasti merginą, kuri nė karto nebūtų pagalvojusi apie romantišką vestuvių ceremoniją ant jūros kranto. Nors Lietuvoje, dėl permainingo oro, vestuves prie jūros suplanuoti iš tiesų nėra lengva, yra ne vieni vestuvių organizatoriai, kurie šią svajonę gali pasisiūlyti išpildyti. Kartu su rangovais apgalvoję papildomas detales (dėl atvykimo, teritorijos pasirinkimo, sėdimų vietų, elektros tiekimo, įgarsinimu, vandens, higienos paslaugomis ir kt.), nepamirškite aptarti tinkamiausių dekoro sprendimų. Rekomenduojama rinktis nedideles, vietinių gėlių puokšteles bei pasirūpinti saugiu jų pritvirtinimu. Kaip jau tapo įprasta, vestuvėse prie jūros dažniausiai pasirenkamos švelniai mėlynos spalvos, tačiau nebijokite kombinuoti ir kitas natūralioje gamtoje sutinkamas – smėlinės, samanų žalsvumo ar gintaro gelsvumo spalvas.

Miesto vestuvės

Svajojate apie praktiškas vestuves miesto širdyje? Modernios miesto vestuvės yra itin patogios, ieškantiems kuo daugiau paslaugų vienoje vietoje. Taip pat tai ypač tinka, jeigu didžioji dalis vestuvių svečių yra iš to paties miesto ir nenorite papildomai rūpintis jų nakvyne bei svajojate antrąja vestuvių diena džiaugtis tik dviese. Miesto stiliumi organizuojamoms vestuvėms tinka minimalistinis dekoravimas bei būdinga tamsesnių spalvų paletė. Gėles galite drąsiai rinktis pagal savo poreikį – nuo klasika tapusių baltų rožių ar stambiažiedžių bijūnų iki romantika primenančių ramunių kompozicijų.

Žaliosios (gamtos) vestuvės

Keisdami savo požiūrį į ekologiją, vis daugiau žmonių savo kasdieninį gyvenimą stengiasi susieti su taršos mažinimo ir perteklinio vartojimo mažinimo principais. Ne išimtis ir šiuolaikinės vestuvės, kurios gali būti ypač natūralios ir apsuptos natūralios gamtos. Tokios žaliosios, ar dažnai vadinamos eko vestuvės planuojamos kaimo turizmo sodybose arba nuosavose soduose, stengiantis naudoti kuo daugiau turimų resursų – nuo indų iki senelių paliktų relikvijų, vadovaujantis minimalizmo ir „mažiau yra geriau“ taisykle. Ant stalų merkiamos lauke skintos arba vazonėliuose auginamos gėlės, desertui ruošiami nuogi (angl. nude) tortai.  Spalvos derinamos prie gamtos – vyrauja žaluma, gelsvi medienos ir šieno atspalviai.

Eklektiškos vestuvės

Eklektiškos vestuvės – tai skirtingų, tarpusavyje vienas kitam prieštaraujančių stilių maišymas. Tokios dekoravimo idėjos tinka drąsiems, standarto nemėgstantiems ir savo idėjų nestokojantiems žmonėms. Eklektiškos vestuvės gali prasidėti pompastiškomis detalėmis, pūstomis suknelėmis, o vakarop nustebinti iš pirmo žvilgsnio netikėtais sprendimais – suknelę ir kostiumą pakeisti džinsiniai laisvalaikio rūbai, o spalvų paletę papildyti tamsios ar tarpusavy nederančios spalvos. Ir, nors iš pirmo žvilgsnio tai gali priminti chaosą, toks stilių derinimas gali atnešti netikėtų rezultatų ir unikalumo.

Stimpanko vestuvės

Kol kas vienas rečiausiai Lietuvoje sutinkamų, tačiau bene labiausiai dėmesį atkreipiančių vestuvių stilių yra stimpankas (ang. steampunk). Šis stilius pasižymi 19 a. Anglijos karalienės Viktorijos laikais itin išpopuliarėjusiomis mados ir dekoravimo detalėmis. Šiuo laikotarpiu ėmė plisti moteriškas formas pabrėžiantys V formos korsetai, elegantiškomis klostėmis puošti sijonai, skrybėlės-cilindrai. Jeigu ir jūs svajojate apie istoriją menančias vestuves, įtraukite į savo šventę daugiau unikalių detalių – senoviniai suvenyrai, pastelinės gelsvos spalvos, ryškus makiažas ar didingi aksesuarai plaukuose.

Straipsnį paruošė “MyDay” komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *