Tekstas: Miglit de Vintimilla
 
Tikriausiai nerasime damos, kuri nė karto nėra susidūrusi su jau legendomis ir šmaikščiu sarkazmu pasipuošusia situacija, kuomet ir vėl nėra ką apsirengti. Jei kasdienos eigoje tarp nerimo, pasirinkimo ir sprendimo išlaviruoti nėra sudėtinga,  artėjant svarbiai prograi – vestuvėms, mergvakariui, vestuvių metinėms ar kitai svarbiai datai, klausimų ir svarstymų neišvengiamai kyla daugiau nei pavyksta rasti atsakymų. Kuo vilkėti jaunąjai, kaip ir aišku. Na gal būt ne visai, tačiau tai jau kito mūsų rengiamo straipsnio tema. Tačiau, ką pasirinkti tiesiog šventės dalyvei, kurios nesaisto nei pamergės pareigos, nei jaunosios ar jaunojo mamos statusas, o noras būti žavingai ne ką didesnis nei jaunosios jaudulys tiksint paskutinėms akimirkos iki jausmingojo “Taip”.
 
Šį kartą norėtume jus pakviesti susipažinti su skirtingais suknelių siluetais atskleidžiant kiekvieno iš jų stipriąsias bei silpnąsias puses, priklausomai nuo to, kokios figūros dama ketina vienokio ar kitokio silueto suknelę dėvėti. Juk tai, kas tinka geriausiai Jūsų draugei, nebūtinai tiks Jums. Ir taip tik daug įdomiau ir geriau – kiekviena esame individuali, savaip žavi ir dėl to intriguojanti. Nė viena figūra neturi trūkumų, tiesiog pasirinktas drabužio modelis neatskleidžia jos patrauklumo.
 

Siluetas ir dekolte

 
Siluetas ir dekolte yra pagrindiniai suknelių modeliavimo aspektai. Žinoma, jie turi begales savo variacijų, tarpusavio kombinacijų bei interpretacijų, tačiau vis viena išlieka pagrindiniu atspirties tašku kuriant suknelės modelį. Būtent nuo jų dueto ir priklausys šoksite: tango, valsą, salsą, ar būsite tik nedrąsia stebėtoja.
 

Silutetai

 
Princesės – tradicinis vestuvinių suknelių siluetas, tačiau dažnas svečias ir vakarinių suknelių variacijose. Juo lengvai sukuriamas įspūdžio bei didingumo efektas. Šis siluetas tinka beveik visiems figūros tipams ir tėra nerekomenduotinas tiesios figūros damoms. Kadangi princesės silueto suknelė yra kone nuotakos sinonimas, vestuvių dalyvei nepatartume rinktis būtent šio tipo silueto. Palikite jį kitai progai, kurios šeimininkė būsite Jūs.
 
A-linijų siluetas – klasikinis ir nepretenzingas. Idealiai tinka obuolio, kriaušės bei tiesią figūrą turinčioms damoms. Šio silueto derėtų vengti smėlio laikrodžio, bei apversto trikampio figūra besipuokuojančioms damoms.
 
Unidinėlės – įnoringas ir abejingų nepaliekantis. Siluetas ypač išryškinantis linijas, todėl didelis dėmesys skiriamas proporcijoms. Idealus pasirinkimas damoms besidžiaugiančioms smėlio laikrodžio figūra. Taip pat tinkamas ir toms, kurios žavi apversto trikampio figūra.
 
Tiesių linijų – solidi retenybė. Dėl aiškiai išreikstų tiesių linijų rekomenduotinas smėlio laikrodžio figūros savininkėms.
 
Ampyro – imperatoriškas lengvumas. Idealus pasirinkimas damoms, kurios puikuojasi išraiškinga klubų linija, ir toms kurios intriguoja subtilia krūtine. Taip pat tobulas pasirinkimas besilaukiančioms.
 

Dekolte linija

 
V-linijų – tobulas pasirinkimas. Tinka kone kiekvienai figūrai, tačiau yra idealus pasirinkimas platesnių pečių, trumpesnio kaklo savininkėms. Meistriškai pailgina ir ištęsia siluetą.
 
Širdelės formos – romantiška ir universali. Vizualiai pailgina kaklo liniją. Sveikintinas pasirinkimas smulkaus sudėjimo damoms. Toks pasirinkimas suteiks daugiau moteriškumo jūsų figūrai. Taip pat dera apvalesnėmis formomis besidžiaugiančioms.
 
Tiesi be petnešėlių – išraiškingas konkretumas. Nors tinka visiems figūros tipams, ypač rekomenduotinas platesnių pečių savininkėms bei vidutinių apimčių damoms. Būtent šis dekolte tipas yra dažniausias pasirinkimas proginėms suknelėms.
 
Asimetriška dengianti vieną petį – intriga. Pabrėžia labiausiai intriguojančias vietas – pačius ir raktikaulį. Pažymėtina, kad asimetrijos elementas gali būti derinamas praktiškai su bet kuriuo dekolte tipu.
 
Karalienė Ana – aristokratiškas gundymas. Suskaldyta dekolte linija ir subtilus pečių pridengimas. Puikiai tinka didesnias apimtis turinčioms damoms – suintriguosite, tačiau ir neatskleisite per daug. Taip pat dera siaurų pečių atveju.
 
Atidengtų pečių – elegantiškas atsainumas. Tarytum nukritusi rankovių linija paslaptingai masina aplinkinių žvilgsnius ir smalsumą, meistriškai kurdama pasakos iliuziją.
 
Uždara – vaizduotės laisvė. Juk daugiausia klausimų kyla tada, kai žinome mažiausiai. Uždara dekolte suteikia galimybes atidengti nugarą, išryškinti pečių bei rankų linijas. Puikiai tinka pailgą veidą, tiesią figūrą, siaurus pečius turinčioms damoms.
 
Laivelio formos – elegancijos manifestas. Meistriškai ir subtiliai išryškina pečių liniją, bei atveria raktikaulį.
 
Halter – linijų lankstumas. Atviri pečiai ir apjuostas kaklas. Toks dekolte modelis gali būti derinams kone su kiekvienu kitu. Tinka beveik visiems figūros tipams. Atidesnės pasirinkdamos šį variantą turėtų būti platesnių pečių damos.
 
Vakarinių drabužių modeliavimas tai geometrijos estetika. Nors čia negali būti nei paklaidų, nei neatitikimų, nei apsirikimų, nes visa tai lemia nedovanotinas klaidas, vis dėl to čia viršų paima išradingumas, drąsa ir pasitikėjimas savimi. Pasikliaukite savo smalsumu ir drąsiai pasimatuokite skirtingų siluetų sukneles. Jūsų pasirinkimas individualus ir asmeniškas, o paremtas sava patirtimi jis tampa svariu ir užtikrintu.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *