Pavasarį netikėtai prasidėjęs karantinas ne vienai sužadėtinių porai uždavė sudėtingą klausimą – švęsti vestuves karantino metu ar atidėti jas ateičiai. Tačiau, pasauliui ir toliau kovojant su užkratu, viso gyvenimo planų į ateitį juk nesukelsi. Poroms, nusprendusioms ilgam neatidėlioti savo įsimintiniausios gyvenimo dienos ir vestuves rengti galimo karantino metu, siūlome iš anksto pasiruošti galimiems iššūkiams ir pasinaudoti netikėtai atsiveriančiomis naujomis galimybėmis.


Vestuvių planavimas

Vestuvių planavimas karantino metu gali pasirodyti kiek sudėtingesnis. Ieškant vestuvinių paslaugų tiekėjų, svarbu iš anksto išsiaiškinti jų keliamas sąlygas – ar pablogėjus situacijai bus galima perkelti datą? Ar grąžinamas užstatas? Tiesa, atsižvelgiant į situaciją visame pasaulyje, daugelis vestuvių tiekėjų taiko lankstesnes sąlygas. Todėl prieš pasirašydami sutartis, būtinai aptarkite su karantino taisyklių pokyčiais susijusius atvejus.
Sekdami informaciją apie šalyje rengiamų švenčių organizavimą karantino metu, atkreipkite dėmesį, ar kalbama apie viešas ar privačias šventes. Dažniausiai šalies vyriausybės draudimai apsiriboja viešųjų renginių ir jų dalyvių ribojimais, o privačių švenčių apribojimai išlieka mažesni arba rekomendacinio pobūdžio. Sekti informaciją apie Lietuvoje karantino metu galiojančias švenčių taisykles galite LR sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje: www.sam.lt

Ceremonija tik dviese?

Vestuvės per karantiną gali apriboti svečių skaičių ir ceremonijos metu. Nesvarbu, ar planuojate vestuves Bažnyčioje ar Civilinės metrikacijos skyriuje, nusiteikite galimam tik artimiausių žmonių buvimui svarbiausiu metu. Ne vienai porai, švenčiant vestuves karantino metu, lemiamą žodį „sutinku“ teko ištarti tik liudininkų akivaizdoje. Todėl nepamirškite, kad vestuvių liudininkais turėtų būti pakviesti jūsų būsimai šeimai patys artimiausi žmonės.
Atsižvelgiant į nuolat kintančius paveiktų šalių sąrašus, vestuvių svečių skaičius gali būti pakoreguotas dėl saviizoliacijos taikymo būtinybės. Todėl, jeigu nusprendėte į savo vestuves pasikviesti svečius iš užsienio šalių, iš anksto aptarkite galimybę atvykti į šalį porai savaičių anksčiau. Kitu atveju, galite pasinaudoti vis populiarėjančiu virtualių vestuvių principu ir ceremoniją transliuoti pasinaudojant išmaniąsias technologijas. Na, o jeigu visada norėjote vestuvių tik artimiausių žmonių apsuptyje, tačiau nerimavote dėl kitų žmonių jausmų, karantinas gali būti itin tinkamas laikas be sąžinės graužaties išpildyti savo norą surengti nedideles vestuves.

Nauja stiliaus detalė – vestuvinės kaukės

Neatsiejama gyvenimo dalimi tapusios apsauginės veido kaukės įžengė ir į vestuvių mados pasaulį. Džiugu, kad šiuo metu galime pasipuošti ne tik įprastomis, bet ir specialiai vestuvėms sukurtomis puošniomis veido kaukėmis. Vestuvinių kaukių kūrėjai siūlo savo šventės dieną nuotakoms puoštis ne tik baltos spalvos, bet ir su prabangiais nėriniais, kristalais ar išsiuvinėtais inicialais puoštomis vestuvinėmis veido kaukėmis. Jaunikiui kaukės spalvą galite derinti prie kostiumo, iš kišenėlės kyšančios fantazijos ar derinti prie jaunosios puokštėje dominuojančių spalvų. Nebijokite būti kūrybingi. Net ir linksma vestuvinė kaukė gali puikiai atspindėti jaunųjų požiūrį į susidariusią situaciją ir prisidėti ne tik prie saugumo, bet ir geros nuotaikos kūrimo. Nepamirškime – jokia kaukė nepaslėps laimingų jaunavedžių akių ir vestuvių džiaugsmo.

Vestuvės per karantiną – planuoti ar atšaukti?

Net jei visą gyvenimą svajojote apie dideles vestuves, tačiau dėl esamos situacijos nesiryžtate kelti trokštamos vestuvių šventės, nenukelkite svajonės į tolimą ateitį. Saugios ir nedidelės vestuvės taip pat gali būti nepaprastai gražios ir įsimintinos. Kaip mėgsta sakyti vestuves karantino metu jau atšventę jaunavedžiai – jokia pandemija jų dienai kojos nepakiš. Na, o jeigu savo šventę įsivaizduojate tik dideliame žmonių būryje, planuokite vestuvių datą liepos-rugpjūčio mėnesiais. Tikėtina, kad šiame populiariausiame vestuvių sezono laikotarpyje ir vėl išliks mažiausi renginių apribojimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *