Vestuvinė jaunųjų fotosesija – neatsiejama šventės dalis. Noras turėti tobulai įamžintas vestuvių akimirkas, skatina ne tik atsakingai ieškoti fotografo, bet ir numatyti tinkamiausią fotosesijai laiką. Pastebima, kad jaunieji vis dažniau fotosesiją rengia prieš oficialiąją ceremoniją – paskutinėmis valandomis prieš tampant vyru ir žmona. Kodėl taip išpopuliarėjo fotosesijų rengimas prieš pat svarbiausiąją vestuvių dalį ir į kokias galimas rizikas reikėtų atkreipti dėmesį?

Fotosesijos prieš ceremoniją privalumai

Pagrindinė priežastis, kodėl vis daugiau porų fotosesiją rengia prieš įžadus, yra noras apsaugoti svečius nuo laukimo. Po ceremonijos jauniesiems išvykus porai valandų su fotografu, svečiai lieka be šventės kaltininkų. Siekiant, kad susirinkę artimieji nenuobodžiautų, neretai jauniesiems tenka iš anksto pasirūpinti svečių laiko praleidimu. Pramogos, žaidimai, vaišės ar išankstinės vedėjo paslaugos – tai tampa papildomomis šventės išlaidomis, siekiant išsaugoti šventinę svečių nuotaiką, kol jaunavedžių pora mėgaujasi vestuvine fotosesija.
Norėdami išvengti skubėjimo fotosesijos metu ir svečių laiko gaišinimo, jaunieji nuotraukas vis dažniau įamžina kelios valandos prieš ceremoniją, o po jos, visą šventinį laiką leidžia kartu su susirinkusiais. Tai ypač naudinga, jei šventė trunka vieną dieną arba ceremonijos laikas numatytas ne anksti ryte, ir norima kuo daugiau laiko praleisti kartu su artimaisiais šventinėje programoje.
Taip pat viena iš priežasčių, kodėl verta rinktis fotosesiją prieš  ceremoniją, yra noras atsipalaiduoti prieš ofiacialiąją dalį. Profesionalūs fotografai ne tik pataria, kaip gražiau atrodyti nuotraukose, bet ir padeda porai būnant kartu sumažinti jaudulį ir įtampą, besikaupiančius prieš ilgai lauktą dieną. Taip pat tokioje fotosesijoje galima daugiau užfiksuoti asmeninio jaunavedžių pasiruošimo, laukimo akimirkų. Negana to, išankstinės fotosesijos metu, tiek jaunikio, tiek jaunosios šventinis įvaizdis išlieka tobulas. Dažna merginų baimė, kad susigraudinus, nuotraukose matysis nuo ašarų veide likę pėdsakai ar įvaizdį gadins per anksti išsileidusios plaukų sruogos, šiuo atveju išblėsta.
                                                              

Fotosesijos prieš ceremoniją trūkumai

Vis dėlto, jei svarstote rengti išankstinę fotosesiją, turite apgalvoti keletą svarbių detalių. Pavyzdžiui, jei fotosesija vyks lauke, dėl nenumatytų oro sąlygų ar nešvaraus grindinio paviršiaus, vestuvinės suknelės šleifas gali išsipurvinti. Nors nuotraukose patamsėję suknelės kraštai gali būti nesunkiai panaikinami redagavimo programų pagalba, tačiau ceremonijos metu to nepaslėptumėte. Tai gali lemti nuotakos susikaustymą ar geros nuotaikos prislopinimą. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama pasitarus su fotografu, būti numačius bent kelias sausas, uždarų patalpų vietas, tinkančias šventinei fotosesijai.
Jeigu nuo seno svajojote apie vestuves, kuomet jaunikis nuotaką vestuvių dieną išvysta tik jai įžengus į bažnyčią, tuomet išankstinės fotosesijos idėja jums teks atmesti. Taip pat tokioje fotosesijoje ant pirštų nesimatys pagrindinio santuokos simbolio – vestuvinių žiedų. Kitiems toks fotosesijos laikas nepriimtinas ir dėl emocinės reikšmės. Poros, norinčios tradiciškai svarbiausią vestuvių dienos dalį sutikti susikaupusios, o tik po jos linksmintis likusios dienos metu, verčiau renkasi fotosesiją daryti visiems įprastu laiku – iškart po sutuoktuvių ceremonijos.
                    

Renkasi abu variantus

Jeigu sunku apsispręsti, kuris laikas jūsų šventei priimtinesnis, siūloma kartu su fotografu apsvarstyti dviejų dalių fotosesiją. Pirmoji – prieš ceremoniją, kuri vyktų sausoje, nuo nepalankių oro sąlygų apsaugotoje aplinkoje, fiksuojant asmenines poros akimirkas prieš tampant vyru ir žmona. Antroji – jau po oficialaus pasižadėjimo, atsipalaidavus ir be baimės išsitepti, įsiamžinant išsvajotose vietovėse.
Apsisprendžiant, svarbu nepamiršti, kad ši šventė yra skirta Jums, todėl visi pasirinkimai turi būti parinkti pagal Jūsų poros norus ir pageidavimus.


 
 
 Vestuvinių suknelių salono MyDay kolektyvas linki neužmirštamos šventės ir tobulai įamžintų akimirkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *