Esu Armina Staniulienė, vestuvinių suknelių komiso MyDAY.lt Vilniuje savininkė, su vestuvinėmis suknelėmis dirbu jau ketvirtą sezoną. Tad noriu su būsimomis nuotakomis pasidalinti patarimais iš profesinės ir asmeninės patirties, apie suknelės paieškos subtilybes.


foto: Laima Druknerytė
 
Vestuvinės suknelės paieškas rekomenduoju pradėti likus maždaug 6 mėn iki vestuvių. Yra labai svarbu paiešką pradėti ne per anksti (nes galite persisotinti ir pavargti nuo suknelės paieškos) ir ne per vėlai (kai spaudžiant laikui turėsite daryti skubotus sprendimus). Internete apžiūrėkite jums patinkančius modelius, siluetus, medžiagas. Apsilankykite keliose pasirinktuose salonuose, pasimatuokite ir įsitikinkite kuris modelis jums labiausiia tinka ir patinka. Tik nepersistenkite aplankant visus įmanomus salonus jūsų mieste ir matuojantis 1001 suknelę. Suknelių matavimasis tai lyg lankymasis kvepalų parduotuvėje – priuosčius per daug skirtingų kvepalų, jų jau nebejauti, nesupranti kas patinka ir galiausiai pasidaro bloga. Su suknelėmis nutinka taip pat, todėl rizikuojate persisotinusi per dideliu suknelių kiekiu tiesiog pražiopsoti savąją.
 

Apsistojus ties norimu modeliu turite priimti sprendimą: vestuvinę suknelę PIRKTI, NUOMOTIS ar SIŪTI.

 
Vestuvinės suknelės nuoma salone – salone galite išsirinkti norimą suknelės modelį, ją sutvarkys pagal jus, atsiimsite ją dieną prieš vestuves, o pasibaigus vestuvėms atiduosite ją salonui. Pliusai – nereikia sukti galvos dėl suknelės pritaikymo jums bei jos tvarkymo po vestuvių. Minusai – nuomos kainos pakankamai didelės (didmiesčiuose siekia 500-1000 ribas). Taip pat tą suknelę iki jūsų dėvės dar ne viena nuotaka, tad niekad negalite būti tikrai, kokią suknelę gausite dieną prieš. Ir net jei salonas pažada suknelės niekam iki jūųs nenuomoti, nebutinai taip ir nutiks.
 
Vestuvinės suknelės pirkimas salone – turite galimybę salonuose ir įsigyti suknelę (nors ne visi salonai jas parduoda). Jums bus užsakyta jūsų pasiirnkta suknelė iš katalogo ar esanti salone. Pritaikyta pagal jūsų figūra, nauja, kurią dėvėsite tik jūs. Tai tikrai puikūs pliusai. Minusas – didelė kaina.
 
Vestuvinės suknelės pirkimas iš buvusių nuotakų – galite įsigyti tik kartą dėvėtą vestuvinę suknelę iš buvusios nuotakos už puikią kainą. Kartą dėvėtos vestuvinės suknelės parduodamos maždaug už pusę jų pirkimo/siuvimo kainos. Taip pat rasite itin didelį pasirinkimą įvairių stilių, dizainerių ir kainų suknelių kiekviename mieste. Buvusios nuotakos suinteresuotos jas parduoti tad dažnai būna lanksčios kainos klausimu. Minusas – teks gerokai pavažinėti ir aplankyti ne mažai nuotakų, kad pasimatuoti suknelę. Ne visuomet galėsite asiimti patarėjas ar patogiai pasimatuoti suknutę pas kažką namuose. Nuotakos vestuvines sukneles parduoda www.myday.lt, vented, pija specializuotose svetainėse.
 

Prisijunk prie specializuotos vestuvinių suknelių grupės FACEBOOKE

 
Vestuvinės suknelės pirkimas komise – Vilniuje įsikūres vestuvinių suknelių komisas MyDAY.lt, puiki vieta rasti gausybę kartą dėvėtų vestuvinių suknelių, kurias parduoda nuotakos, vienoje vietoje. Suknelių ten yra gerokai virš šimto, tad nemažas pasirinkimas gali garantuoti jūsų vestuvinės suknelės medžioklės sėkmę. Asortimentas ten nuolatkeičiasi, tad kartą neradusi suknelės ten, vėl galite žvalgytis po kurio laiko. Pliusai – didelis pasirinkimas ir geros kainos. Minusas – suknelių turima tik po 1 vienetą, tad radus kritusią į širdį suknelę reikėtų nuspręsti pirkti gan greitai, kol kita nuotaka jos nenučiupo. Beje atšokus vestuves, galėsite priduoti jūsų suknelę į tą patį komisą ir pardavus ją susigrąžinti dalį pinigų.
 

Apžiūrėk sukneles esančias vestuvinių suknelių komise www.mydaydress.lt

 
Vestuvinės suknelės siuvimas: siūvėjos dizaineriai – jei vis gi nusprednėte suknelę siūtis, turite priimti sprendimą ar tai daryti pas siūvėją ar žinomą dizainerį. Lyginant kainas (preliminariai) pas profesionalią siūvėją (ne bet kuri mokanti siūti gali pasiūti vestuvinę suknelę) suknutę galite pasisiūti nuo 500-800eur priklausomai nuo pasirinkto modelio ir medžiagos. Žinomų dizainerių kainos prasideda nuo 1000 eur plius medžiagos. Pliusai – suknutė bus pasiūta jums pagal jūsų norus ar kūrėjo pasiūlymus, išsirinksite norimą medžiagą. Minusai – siuvimo procesas užtrunka, reikalingi 2-3 primatavimai, niekad nežinote kaip jūsų vizija atrodys galutiniame rezultate (jūs įsivaizduojate vienaip, siūvėja ktaip), per visą siūvimo procesa šiek tiek atsibūsite su suknele ir ji neturės to „wow“ efekto kaip užsidėjus pirmą kartą.
 
Vestuvinės suknelės siuntimas iš Kinijos (nerekomenduojama) – tai irgi yra opcija (nors mes jos visiškai nepalaikome) tačiau norime aptarti ir šios galimybės pliusus ir minusus. Pirmiausia nevertėtų tikėtis, kad tai kas pigu bus kokybiška, ar tai kas yra padirbinys atrodys kaip originalas. Suprantame, kad sunku nesusigundyti nuostabia kataloginėje nuotraukoje (dažniausiai „pasiskolintoje“ iš pasaulinių mados namų) atrodančia vestuvine suknele už pvz 100 ar 150eur. Taip norisi tikėti, kad tai kas atkeliaus atrodys bent panašiai. Deja, patirtis byloja, kad dažniausiai (8 iš 10 kartų) baigiasi nusivylimu, didesnės nei planuota išlaidom ir galvos skausmu. Pliusai – už suknelę sumokėsite tikrai labai mažai. bet nepamirškite pridėti siuntimo išlaidas, muito mokesčius ko pasekoje suknelės kaina padvigubėja, o kai net ir pagal jūsų išmatavimus siūta suknelė jums netinka, ja teks nešti taisyti siuvėjai ir papildomai sumoketi 100-200 eur. Rezultate ne taip ir pigiai gaunasi, už 500-600 tikrai galite nusipirkti ar išsinuomoti kokybišką suknelę salon ear nusipirkti šilko suknelę iš buvusios nuotakos. O dar tas variantas jei suknelė jums visai netinka ar atrodo lyg skuduras, tada gausite pirkti dar vieną suknelę ir biudžetas išaugs virš 1000eur. Minusai – kadangi siuntimosi iš Kinijos pliusai patapo minusais tai nebėra ką pridurti. 

Didžiausias vestuvinių suknlių renginys “Nuotakos spinta” – renginys, kuriame vienoje vietoje galima rasti kelis šimtus vestuvinių suknelių, kurias parduoda buvusios nuotakos. Dažniausiai spintoje galima rasti žymiausių Lietuvos dizainerių vestuvines sukneles pvz Juozo Statkevičiaus, Liutauro Salasevičiaus, Egidijaus rainio ir tt bei žinomų pasaulio prekės ženklų sukneles už beveik pusė kainos. Renginys 2018m apsilankys net kelis miestus ir jų nuotakas tad tikrai verta apsilankyti ir pasidairyti kokių suknelių bus “pakabinta” spintoje.
Sekite renginio informaciją FACEBOOK paskyroje.
 


 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI:


 

VESTUVINĖS SUKNELĖS PAIEŠKA – KADA, KAIP IR NUO KO PRADĖTI

 

DEŠIMT AKIMIRKŲ IŠDUODANČIŲ, KAD RADOTE SAVO SVAJONIŲ VESTUVINĘ SUKNELĘ!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *