Salono MyDayDress specialistai iš patirties pataria Jums, mielosios nuotakos, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų ir kaip elgtis, kad suknelės paieškos taptų dar viena Jūsų būsimų vestuvių švente ir nepavirstų  košmaru!

Rasti ir išsirinkti vestuvinę suknelę – gražiausias vestuvių planavimo  darbas. Nedarykite,  kad tai taptų sudėtingu ir stresą sukeliančiu įvykiu. Suknelės parinkimo šventei tinkamai pasiruoškite. Neklausykite savo nuomonę Jums peršančių aplinkinių, neskirkite nerealios pinigų sumos nuotakos aprangai. Pateikiame jums 11 dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios vestuvinės suknelės paieškas paverčia visiška nesėkme. Naudokitės šiais patarimais, susikurkite Vestuvinės Suknelės Pirkimo Šventę ne tik sau, bet ir draugėms, mamoms, visiems, kurie Jus myli ir nori matyti  gražiausią nuotaką pasaulyje.


 

1. Vestuvinės suknelės paieška nei per anksti, nei per vėlai

Jūs susižadėjote – sveikiname! Laukiate nesulaukiate, kada galėsite lėkti per salonus ir ieškoti savo išsvajotosios suknelės. Neskubėkite,  pirmiausia pasirinkite vestuvių datą ir vietą. Vestuvės prie jūros reikalauja visai kitokios suknutės nei vestuvės botanikos sode ar prabangaus dvaro salėje. Tačiau nelaukite  paskutinės minutės, skirkite pakankamai laiko suknelės paieškai, jos pristatymui ar siuvimui. Ieškokite suknelės prieš šešis mėnesius iki vestuvių puotos.

Idėjos: Kur ieškoti vestuvinės suknelės

2. Nekvieskite  dalyvauti per daug (ar netinkamų) patarėjų

Išmintingai parinkite Suknelės Pirkimo Šventės  dalyvius ir palydos būrio dydį. Sukurta Šventės vizija užburia, svajojate būti modeliu demonstruojant vestuvines sukneles tetoms, pusseserėmis, draugėms  ir  matuojantis sukneles su pamergėmis. Tačiau įvertinkite, kad daug žmonių – daug skirtingų nuomonių ir skonių. Saugokitės, išsvajotoji šventė gali virsti nesutarimais ir barniais ar net pasibaigti ašaromis, jei kartu su savimi pasikviesite per daug ar netinkamus patarėjus. Pakvieskite kartu vieną ar du patikimus, nuoširdžius, labai Jums svarbius patarėjus ir išklausykite jų nuomonės  ar konstruktyvios kritikos. Mes patariame būsimai nuotakai  iš pradžių  pasidairyti suknelės savarankiškai ir tik tada kviesti visus pagalbininkus į savo Šventę!


 

3. Nustatykite realų biudžetą nuotakos apranagai

Jūs apskaičiavote, kiek pinigų skirsite savo vestuvinei suknelei, bet ar įvertinote visus su tuo susijusius kaštus? Kiek kainuos suknelės pritaikymas Jums? Ar skaičiavote, kiek kainuos dearntys prie vestuvinės suknelės bateliai? O apatinis trikotažas? Nuometas? Papuošalai? Sumuojate visas šias išlaidas, įvertinate realiai ar tai biudžetas, kurį Jūs norite ir galite skirti Jūsų nuotakos apdarams.
 

4. Negaiškite laiko veltui, suplanuokite apsilnakymus vestuvinių suknelių salonuose iš anksto 

Rekomenduojame Jums iš anksto susiplanuoti dieną, kurią skirsite vestuvinės suknelės paieškai bei išsirinkite salonus, kuriuos tą dieną norėsite aplankyti. Būtinai pasiskambinkite ir rezervuokitės laiką Jūsų vizitui, nes daugelis salonų, ypač sezono metu ir tokiomis dienomis, kaip šeštadieniai, būna labai užimti. Tad negaiškite laiko veltui stovėdami “gyvoje eilėje”, kas gali užtrukti ir iki poros valandų – tiesiog pasiskambinkite ir rezervuokite laiką Jūsų apsilankymui. Vidutiniškai planuokite užtrukti apie 1 val. kiekviename salone. Patariame per vieną dieną aplankyti ne daugiau, kaip 2 salonus. Čia, kaip ir su kvepalų parduotuvėmis, ties kažkuriuo momenu tiesiog nustojate užuosti kvapus.
 

5. Neapsiribokite konkrečiu stiliumi ar suknelės modeliu

Jūsų mintyse jau kuriamas vienas ar keli vestuvinės suknelės siluetai, kuriais pasipuošusi žengsite prie altoriaus. Siūlome ir patariame neriboti savęs vieninteliu „Aš noriu tik tokio“ modeliu. Kad ir kaip gražiai atrodytų manekenės demonstruojama “undinėlės” silueto suknelė,  bet tai nereiškia, kad ji puikiai apguls Jūsų figūrą. Patariame drąsiai  matuotis įvairių stilių sukneles, net tokias, apie kurias net nedrįstate svajoti. Rezultatas gali Jus labai nustebinti! Iš patirties sakome, kad net apie 80% į mūsų saloną atėjusių nuotakų su vienokia suknelės vizija, rezultate išsirenka ir nusiperka visai kitokią suknelę. Pasitikėkite ir specialistais dirbančiais salonuose, jie išmano savo darbą ir jei siūlo pasimatuoti suknelę kuri galbūt Jums nekelia žavesio, tačiau užsidėjusi Jūs galite maloniai nustebti.
 

6. Nesimatuokite per daug vestuvinių suknelių 

Kaip ir minėjome anksčiau, rekomenduojame per dieną apsilnakyti ne daugiua, kaip 2 vestuvinių suknelių salonuose, o juose pasimatuoti max iki 5 suknelių. Tai, kad išsimatuosite keliasdešimt ar net kelis šimtus suknelių negarantuoja, kad išsirinksite patį geriausią variantą. Priešinagai, pasimatavus per duag suknelių jų vaizdas pradės mirgėti ir maišytis galvoje, bus vis sunkiau atsirinkti ir nuspręsti, kuri yra TA vienintelė jūsų vestuvinė suknelė. Be to, kad sugaišite labai daug savo laiko pats masinis suknelių matavimosi procesas Jus  tikrai išvargins ir yra didelė rizika, kad taip ir nepajausite to magiško momento, kai atrandate TĄ vienintelę Jums skirtą suknelę. Patariame matuotis tik tas vestuvines sukneles, kurios manote tikrai galėtų būti TOJI vienintelė.

7. Nepamirškite fotografuotis, nepalikite visko mintyse, kad ir kokią gerą atmintį turite 

Jei tik yra galimybė ir salono konsultantas leidžia, būtinai nusifotografuokite su patikusia suknele. Nes tikrai jau vakare pamiršite, kaip atrodė vienos suknelės viršus, kitos apačia ar trečios suluetas.  Turėkit omenyje, kad per dieną pasimatuosite iki 10 suknelių, o tokių dienų gali būti net kelios, tad suknelių gausoje tikrai pasimesite. Taip pat esant poreikiui, galėsite pasidalinti nuotraukomis ir aptarti rezultatus su draugėmis ar kitais svarbiais Jums žmonėmis. Tik jokiais būdais nerodykite tų nuotraukų jaunikiui! Jūsų suknelė turi išlikti jam paslaptis iki kol žengsite visa nuostabi prie altoriaus.
 

8. Nesimatuokite vestuvinių suknelių, kurių kaina viršija Jūsų biudžetą 

Neleiskite sau matuoti vestuvinių suknelių, kurios stipriai viršyja Jūsų biudžetą. Kaip minėjome anksčiau, įsivertinkite realų Jūsų biudžetą, kurį skirsite vestuvinei suknelei ir salono konsultantą informuokite apie Jūsų suknelės kainos ribas. Profesionalūs salonai ir juose dirbantys specialistai iekuomet Jums nepasiūlys matuotis suknelės, kuri viršyja Jūsų kainos ribas. Nuotakai yra labai skaudu, atrasti nuostabiausią vestuvinę suknelę, ją įsimylėti ir sužinoti jog jos kiana Jums per didelė. Dažnai nuotakos nori pasimatuoti per brangią vestuvinę suknelę, tiesiog pasižiūrėti, kaip ji atrodys ir taid ažniausiai atveda prie katastrofos. Tokiu atveju tenka arba didinti biudžetą arba ištekėti ne su svajonių suknele, nes visas kitas sukneles jau lyginsitie su šia suknele ir didelė tikimybė, kad nei viena jai neprilygs! Tad siekiant kad suknelės paieškos procesas būtų sklandus ir malonus, apsibrėžkite realų biudžetą ir matuokitės tik tas sukneles, kurių kaina atitinka.
 

9. Apgalvokite  visas smulkmenas

Persirenginėti ir matuoti  būsimą vestuvinę suknelę Jums teks prie nepažįstamų žmonių. Visuose salonuose apsivilkti suknelę Jums padės salono konsultantas, tad dėvėkite tinkamus baltus ar kūno spalvos  apatinius drabužius. Nesivilkite juodų pėdkelnių, tamsių ar ryškių spalvų apatinių, jie tik trukdys įvertinti suknelės bendrą vaizdą. Prisiminkite, kad vestuvinių suknelių paieška nėra kasdienis ėjimas apsipirkti, kur drabužius matuojatės viena persirengimo kabinoje. Jūsų salono konsultantas, o gal ir patarėjos bus kartu su Jumis! Tad nesuteikite jiems progos pamatyti daugiau, nei tai leidžia padorumas.
 

10. Nepirkite vestuvinės suknelės, kad pamaloninti kitus 

Žinoma, turėsite patarėjus ir nuomones žmonių, kurie Jums yra svarbūs. Tačiau vertinkite tas nuomones atsargiai. Gero linkinčių draugių patarimai ar mamos nuomonė gali įtakoti Jus priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Kartais Jūsų nuomonės gali nesutapti, tai kas Jums beprotiškai patinka gali nesukelti tokių pačių emocijų Jūsų patarėjoms. Todėl nepriimkite sprendimo pirkti vieną ar kitą suknelę, vien dėl to, ką mano patarėjos. Rezultate, pasirinkta vestuvinė suknelė turi būti gražiausia ir džiugintį vieną pagrindinį asmenį – nuotaką. Jei Jūs būsite laiminga dėl savo pasirinkimo, tai ir visa kita stos į savo vietas ir džiugins aplinkinius.
 

11. Nepirkite vestuvinės suknelės iš Kinijos! 

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje yra gan populiaru pirkti vestuvines sukneles iš Kinijos siekiant sutaupyti. Pirmiausia, vestuvinė suknelė nėra tas momentas kur reikėtų taupyti vestuvių biudžete (tai galite daryti atsisakydami kitų dalykų vestuvėse). Visų antra, nepamirškime patarlės – “skūpas moka du kartu”, kuri užsisakant sukneles iš Kinijos pasitvirtina 98%. Šiuo metu gausiai priviso kinietiškų suknelių, pasislėpusių po įvairiais ne kinietiškai atrodančiais puslapiais. Nepamirškite, kad beveik visos jų naudojamos nuotraukos yra pavogtos iš originalių gamintojų puslapių ir net jei suknelę siūna pagal jūųs išmatavimus 100%, kad negausite nieko panašaus į tai ką matote nuotraukose. Nemanykite, kad jei suknelė nelabai tiks, tai pas siūvėją ją galėsite pasitaisyti ir vis tiek jums apsimokės. Susumuokite suknelės kainą, siuntimo ir muito mokesčius, pataisymo kaštus ir pan. Rezultate pamatysite, kad ne taip jau daug ir sutaupėte, o prie altorias žengsite su vidutiniška suknele, jau nekalbu apie patirtą stresą ir rūpesčius. Lietuvoje tikrai galite rasti nebrangių salonų ar siūvėjų, taip apt pirkti vestuvines sukneles iš buvusių nuotakų ar apsilnakyti vestuvinių suknelių komise. Čia tikrai rasite nuostabių suknelių už prieinamas kainas.
Apie vestuvinių suknelių iš Kinijos nesėkmes galite pasiskaityti čia 

 
Linkime jums gražios suknelės paieškos šventės,

MyDAY.lt vestuvinių suknelių salono kolektyvas

Susiję straipsniai:

Kaip išsirinkti vestvinius batelius? 

Vestuvinio nuometo magija

Kaip išsirinkti savo svajonių vestuvinę suknelę pataria fotografai

3 dalykai, kurių nevalia pamiršti einant matuotis vestuvinių suknelių

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *