Tekstas – Greta Ulevičiūtė

Nuometas – vieniems tai aksesuaras, kitiems tradicija, tačiau pagal mūsų senolių išmintį nuometas tai šydas, kuris apsaugo nuotaką nuo blogų akių taip pat saugo nekaltumą bei tyrumą. Dauguma nuotakų dar ir šiandiena renkasi nuometą, tačiau kiekviena išrinktoji turi žinoti kaip priderinti šį aksesuarą, kad atrodytų nepakartojamai ir solidžiai.

 

Daugelis, nuometo tradiciją kildina iš Norvegijos, kur moterys būdavo grobiamos ir ištekinamos už savo pagrobėjų. Ant moters galvos galėjo būti užmetama antklodė, tai buvo nuometo pirmtakė. Šiandiena nuometas – nuostabus aksesuaras, kuris nuotaką daro elegantišką.
Renkantis šį papuošalą turėtumėte atkreipti dėmesį į suknelės stilių. Jei suknelė yra prigludusi, teikite pirmenybę pasipūtusio tiulio nuometui, kuris būtų ilgas, dramatiškas ir suteiktų įspūdžio efektą. Tačiau, jei jūsų vestuvinė suknelė princešiška ir tinkanti pokyliui, tuomet geriausia atrodysite su kukliu į akis nekrentančiu nuometu. Šio aksesuaro ilgis vėlgi priklauso nuo nuotakos įvaizdžio taip pat ūgio bei sudėjimo. Jei jūsų suknelė su aukštu kaklu patartina derinti labai trumpą, smakro nesiekiantį nuometą. Jei pasirinkote vestuvinę suknelę su dekoracijomis krūtinės ar juosems srityje, rinkitės nuometą iki pečių, taip jūsų suknelės pagrąžinimai išsiryškins. Moterims, kurioms prie širdies trumpesnės suknelės, rinkitės nuometą iki kelių toks derinys pritrauks kiekvieno akį. 

Norėdama išsirinkti idealiai Jums tinkantį variantą, aptarkite su savo kirpėja būsimą vestuvių dienos šukuoseną, suknelės modelį, bei šventės aplinką. Kirpėja Jums pasiūlys tinkamiausią šukuoseną, kuri tiks prie jūsų veido formos ir nuometo ilgio.

Jei nusprendėte vestuvių dieną puošti galvą šiuo papuošalu, nepamirškite pagalvoti apie nuometo papuošimus, nes pasirinkimas labai platus: nuo atlaso ar gipiūro kraštelių, perlų ir karoliukų siuvinėjimo, iki kristalų ir stambesnių aplikacijų. Jei Jūsų vestuvinė suknelė puošta siuvinėjimu ar gipiūru, šie papuošimai galėtų tęstis ir ant nuometo.

Anksčiau nuometas buvo privalomas vestuvių aksesuaras, kuris suteikdavo apsaugą nuotakai. Dabar nuotaka pati gali rinktis, ar puoštis nuometu ar ne. Tačiau prisiminkite, kad tai turbūt bus vienintelis kartas kai turėsite šią galimybę, todėl jei galvojate kad gali būti nepatogu, pasipuoškite juo ceremonijos metu, o vėliau pakeiskite nuometą kitu papuošalu.  Tokiu būdu išliksite tikra nuotaka, derinanti eleganciją su tradicijomis.

Linkime jums būti pačiomis gražiausiomis nuotakomis,
MyDAY.lt komanda
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *