Kaip jį tinkamai sudaryti ir kur galima sutaupyti?

Pataria vestuvių planuotoja Kristina Pakalniškytė- Bachmatavičė, “Prestige Idea

Dažną vestuves planuojančią porą kamuoja klausimas, ar jų turimas biudžetas yra pakankamas, ir kaip galima būtų protingai sutaupyti.
Biudžeto planavimo etape svarbu įvertinti jūsų lūkesčius ir atitinkamai turimas pajamas. Dažniausiai atsitinka taip, kad norima įgyvendinti šventės vizija gerokai viršija planuojamą biudžetą. Tad Myday.lt kartu su vestuvių planuotojais „Prestige Idea“ pateiksime jums keletą patarimų, kaip sumažinti išlaidas ir sutaupyti, neatsisakant  savo svajonių vestuvių.

Idėjos ir foto: Prestige idea

Svečių sąrašas

Pirmiausia, kruopščiai sudarykite svečių sąrašą. Nekvieskite kiekvieno pasitaikusio su kuriuo nebendravote penkerius metus, taip pat nesijauskite įsipareigoję pakviesti visus kolegas. Galite nurodyti, kad artimieji, draugai ir kiti svečiai kviečiami be vaikų. Turėkite mintyje, kad kiekvienas papildomas svečias gerokai patuštins jūsų piniginę.  Ir kalbame ne tik apie su maitinimu susijusias išlaidas, bet ir stalo korteles, dovanėles svečiams, papildomus dekoravimo elementus, ir apgyvendinimą. Kvieskite tik jums artimiausiaus giminaičius ir draugus, tuos žmones, kuriuos iš tiesų norite matyti jūsų šventėje.

 

Kvietimai

Paruoškite elektroninius kvietimus, kuriuos svečiams galėsite išsiųsti  el. paštu, tokiu būdų nemažai sutaupysite ir būsite originalūs. Kaip bebūtų, spausdinti kvietimai, ypatingai orginalesnės jų versijos gali paploninti jūsų piniginę nuo 300 iki 1000Lt.  Pasitelkę dizainerio pagalbą galite sukurti ne mažiau orginalų kvietimą. O gal būsite itin kūrybingi ir pasigaminsite juos patys.


Idėjos ir foto: Prestige idea
 

Savaitės diena

Pakeiskite savaitės dieną. Vis dar įprasta, kad vestuvės vyksta penktadieniais ir šeštadieniais. Tad natūralu, kad mažiau paklausiomis dienomis paslaugų teikėjai bus pasirengę jums pasiūlyti patrauklesnes kainas. Tikėtis dvigubai mažesnės kainos – beprasmiška, bet sutaupyti 10-15 % turimo biudžeto jums tikrai pavyks.
 

Šventės vieta

Būkite atviri sau. Jei  nuspręsti rinktis kelis kartus brangesnę šventės vietą nei galite sau leisti, tai gerokai viršys jūsų išlaidas. Renkantis vietą reikėtų atsižvelgti į kelis aspektus:
  • ar taikomas  salės nuomos mokestis? Tikrai galite rasti vietų, kuriose toks mokestis netaikomas.
  • ar yra galimybė patiems atsinešti bent dalį savo alkoholio? Jei tokios galimybės nėra, galbūt yra  taikomi palankesni įkainiai.
  • ar šventės vieta teikia maitinimo paslaugas? Išvažiuojami banketai įprastai kainuoja brangiau.
  • ar skaičiuojami viršvalandžiai? Jei taip – nuo kelintos valandos, ar taikomas valandinis įkainis, ar sutariama dėl bendros sumos.
Būtinai pasiteiraukite, ar nėra   papildomų mokesčių, apie kuriuos jūs turėtumete būti informuoti. Teisingai pasirinkta vieta – vienas iš pagrindinių rodiklių,  kuris lemia šventės sėkmę, tad rinkitės atsakingai.


Idėjos ir foto: Prestige idea 
 

Bažnyčios dekoravimas

Atsisakykite ištaigingo bažnyčios dekoravimo. Pasirinkus jaukią  nedidelę bažnytėlę pakaks vos kelių apgalvotų akcentų, be to išvengsite spūsties, ir galbūt tą dieną būsite vienintelė nuotaka. Tuo tarpu didelėms bažnyčioms dekoruoti reikalingos didžiulės investicijos, kurios tikrai retai pateisina lūkesčius, bet gerokai apkarpo biudžetą. 
 

Prašykite pagalbos

Nesidrovėkite prašyti draugų pagalbos, tikrai ne vienas jų mielai sutiks padėti. Tokiu būdu išvengsite nereikalingų išlaidų. Jei draugų tarpe turite dizainerį – drąsiai prašykite kvietimo maketo, gal turite draugus, kurie gali pakonsultuoti valgiaraščio sudarymo klausimais, o gal kažkuris iš draugų puikiai dainuoja. Tai tik pagyvins jūsų šventę ir suteiks dar daugiau jaukumo bei šilumos.


Idėjos ir foto: Prestige idea
 

Nors vestuves vis dar įprasta dažniausiai švęsti vasarą, vestuvės žiemą- taip pat gali būti ne mažiau patraukli idėja ir dar viena galimybė sutaupyti. Galite būti tikri, kad gausite palankesnius pasiūlymus iš šventės vietos, fotografo, transproto paslaugas teikiančios įmonės, vedėjo ir atlikėjų. Be to planavimo eigoje visada galite kreiptis į profesionalus, kurie pakonsultuos, kaip teisingai sudaryti biudžetą, kur galima sutaupyti, o kokioms paslaugoms reiktų skirti didesnę dalį biudžeto. Visada išlikite kūrybingi ir nepamirškite, kad tą dieną svarbiausi esate jūs patys!
 
Linkime jums malonaus ir džiugaus vestuvių planavimo proceso,
Myday.lt ir „Prestige idea“ komanda

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *