Labai simboliška, tačiau artėjant tarptautinei moterų dienai, kovo 7-ąją Vilniuje vyko išskirtinis renginys „Nuotakos spinta ir seminaras nuotakoms“, skirtas planuojančioms savo vestuves merginoms ir moterims. Renginio dalyvės turėjo galimybę, ne tik apžiūrėti ir pasimatuoti garsių dizainerių (Juozo Statkevičiaus, Aurelijos Beliakaitės, Roberto Kalinkin, Ramunės Piekautaitės, Egidijaus Rainio, Ainos Zinčiukaitės, „Tiulio fėja“, „MAS924“ ir Agnės Deveikytės) kurtas vestuvių sukneles, bet ir įsigyti jas itin patraukliomis kainomis. Jau trečius metus iš eilės, vestuvių organizatorė ir renginių koordinatorė Agata Tomaševskaja kvietė būsimas nuotakas sužinoti ne tik apie aktualias šio sezono tendencijas, bet ir iš profesionalų lūpų išgirsti naudingą informaciją, kaip reiktų organizuoti ir kokių klaidų nedaryti, organizuojant savo bene svarbiausią gyvenimo šventę.

Renginio organizatorės Žana ir Agata

Tačiau šiemet nuotakoms skirtas seminaras buvo išskirtinis, nes jo metu, planuojančios ištekėti moterys galėjo ne tik iš pirmų lūpų sužinoti apie pagrindinius vestuvių planavimo žingsnius, užsakant pagrindinių tiekėjų paslaugas, bet ir turėjo galimybę pasinaudoti „Nuotakų spinta“. Ši idėja gyvuoja jau ketverius metus, o toliau ją puoselėja „MyDayDress“ vestuvinių suknelių komiso savininkė – Žana Daugirdienė. Anot jos, „Nuotakos spinta“ yra be galo populiari, nes moterys atvažiuoja pasimatuoti ir išsirinkti vestuvinės suknelės ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir iš viso pasaulio. Tai puiki galimybė įsigyti garsių Lietuvos dizainerių vestuvinių suknelių už žemesnę kainą. Kaipo teigia Žana, nuotakos labai skirtingai ieško vestuvinės suknelės, vienos ateina jau tiksliai žinodamos ko joms reikia, o kitos – nežino ko nori ir būna šiek tiek pasimetusios. Tuomet gelbėja profesionali siuvėjų komanda, kuri ne tik rekomenduoja tinkamiausius suknelių modelius, bet ir nepriekaištingai atlieka korekcijas, pagal individualius poreikius.

“Mados kaprizas” komanda

Žana Daugirdienė pataria vestuvinę suknelę rinktis pagal būsimą šventės metų laiką, vietą ir planuojamą stilių. Dažnai net ir vestuvių fotografas pataria kokiai vietai, kokia vestuvinė suknelė labiau tiktų. Tad būna pačių įvairiausių pasirinkimo variantų. Gražiausiai metų šventei Žana gali papuošti bet kurio kūno sudėjimo ir ūgio nuotaką, nes ji bendradarbiauja su įvairiais siuvimo meistrais, o vieni iš jų – profesionalių „Mados kaprizas“ siuvėjų komanda, kuri yra pasiruošusi, atlikti pačias įvairiausias suknelės korekcijas, kad nuotaka svarbiausią savo gyvenimo šventės dieną jaustųsi tikrai ypatingai. O „Nuotakos spinta“ suteikia puikią galimybę žymaus dizainerio kūrinį įsigyti net 50 ar 70 procentų žemesne nei rinkos kaina.

Buvo pristatytos vestuvinio makiažo mados tendencijos


Seminare nuotakoms, savo įžvalgomis dalijosi grožio specialistė ir makiažo meistrė Živilė Juciuvienė, kuri ne tik pristatė populiariausius vestuvinių šukuosenų ir makiažo įvaizdžius, bet ir patarė kaip išradingai darant šukuoseną panaudoti gyvas gėles; įvairius plaukų aksesuarus, pvz. lankelius ar kaspinus; derinant aprangos ir makiažo atspalvius ir madingas sezono spalvas. Meistrė pasakojo apie tai, į ką svarbu atkreipti dėmesį, ruošiantis vestuvėms. Taip pat paminėjo pagrindines klaidas, kurias daro nuotakos, klaidingai pasirinkdamos per ryškų makiažo įvaizdį, su kuriuo jaučiasi per daug įsitempusios. Svarbiausia nesivaikyti populiarių socialiniuose tinkluose įvaizdžių, o stengtis atskleisti savo individualumą. Dėl šios priežasties, Živilė rekomenduoja rinktis jau klasikiniais tapusius rožinius atspalvius, kurie gali subtiliai išryškinti jūsų grožį arba atvirkščiai, sukurti drąsų ekstravagantišką įvaizdį, kuris suteiks dar daugiau pasitikėjimo savimi. Nesvarbu, kurį stilių nuotaka pasirinks, rekomenduojama prieš vestuves atlikti bandomąjį makiažą. Tai ypač populiari dovana būsimai nuotakai mergvakario proga.
Tačiau nemažiau svarbu pasirūpinti ir būsimo vyro grimu, kad jis taip pat puikiai atrodytų kaip ir nuotaka, o nuotraukose jo veide nesimatytų jokių streso ar nuovargio pėdsakų.

Dizainerė Agnė Deveikytė pateikė pilną nuotakos įvaizdį

Žinoma vestuvinių suknelių dizainerė Agnė Deveikytė, seminare pristatė pagrindines 2020 vestuvinių suknelių tendencijas: pūstas rankoves, raukinius, skeltukus, perregimas medžiagas, atvirus pečius, vestuvinį kostiumą, uždarą priekį. Tačiau anot dizainerės, svarbiausia atsirinkti tai, kas jums labiausiai tiktų ir taip susikurti sau autentišką individualų vestuvių įvaizdį. Taip pat buvo sugriautas mitas, kad siūtis individualiai vestuvių suknelę yra labai brangu. Dažnai tai kainuoja net mažiau, nei vestuvinės suknelės nuoma. Be to, nuotaka bus garantuota, kad antros tokios suknelės nebus ir ji bus pasiūta pagal jos pageidavimą, pagalvojant iki smulkiausių detalių, sukuriant visumą, kuomet prie suknelės priderinami ir aksesuarai, ir bateliai bei šukuosena su makiažu.
Dizainerė Agnė Deveikytė patarė į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis vestuvių suknelės modelį. Tam yra svarbus šie kriterijai: šventės vieta, metų laikas ir figūros tipas. Planuojančioms kreiptis į dizainerę dėl vestuvių suknelės siuvimo, rekomenduojama tai padaryti ne vėliau nei likus pusei metų iki vestuvių datos. Visas šios paslaugos užsakymo procesas prasideda nuo pirminės nemokamos konsultacijos, sutarties pasirašymo, kur numatomi terminai ir vestuvių suknelės kainos intervalas. Siūtis vestuvinę suknelę yra saugiau, nes bet kuriuo etapu galima daryti įvairias korekcijas. Taip pat dizainerė juokavo, kad yra trys nuotakų, kurios nusprendžia siūtis individuliai vestuvinę suknelę, tipai. Pirmas – tos nuotakos, kurios žino ko nori; antras – kur pasirenka du ar tris suknelių modelius ir kartu su dizainerės pagalba išgrynina būsimos suknelės idėją ir tos, kurios pilnai pasitiki dizainerės fantazija ir jai atsiduoda. Tad visais atvejais ji yra pasiruošusi, pažinti būsimą nuotaką ir vestuvinės suknelės pagalba atskleisti jos charakterį.

Algirdas Gricius pristatė jaunikio stilių


Vestuvių dieną, ne mažiau svarbu ir tai, kaip atrodys jaunikis. Vyro aprangos ir išvaizdos subtilybes pristatė „Vyrų stiliaus“ konsultantas Algirdas Gricius. Jis ne tik papasakojo apie tai kaip turi atrodyti tinkamas vestuvių kostiumas, bet ir patarė kokių aprangos klaidų reiktų vengti, kad vestuvių dieną, netektų patirti nemalonių situacijų ar nesusipratimų. Būsimiems jaunikiams Algirdas davė vertingų patarimų: pasirūpinti savo apranga patiems; atsižvelgti į šventės aplinką; susiderinti su nuotaka per įvairias aprangos detales, pvz. švarko atlape esanti fantazija gali derėti su nuotakos bateliais. Svarbiausia rinktis tokį vestuvinį kostiumą, kuris leis jaustis laisvai, patogiai ir be abejo, jums patiks. Taip pat A. Gricius paminėjo pagrindines vyriškų kostiumų madų tendencijas, tokias, kad vėl grįžta į madą kostiumo eilutė, t.y. trijų dalių kostiumas, kurį sudaro švarkas, liemenė ir kelnės. Taip pat nereiktų vengti ir įdomesnių kostiumo spalvų, nebūtina rinktis klasikinės juodos ar tamsiai mėlynos. Taip pat žaismingai atrodys ir įvairūs raštai, t.y. langeliai ar dryželiai. Žinoma, šis pasirinkimas turi atitikti ne tik vestuvinio įvaizdžio idėją, bet ir sukurti būsimos šventės nuotaiką, nes nuo to kaip atrodome, priklauso ir tai kaip mes jaučiamės.
Jaunikio įvaizdis bus nepriekaištingas, jei vestuvinis kostiumas bus koreguojamas pagal jo figūrą, tačiau reikia nepamiršti tokių elementariai paprastų, bet labai svarbių dalykų, kad svarbu nepamiršti nusiblizginti savo batus ir išsilyginti marškinius, nes vis dar pasitaiko, kad vyrai išėmę iš pakuotės iškart juos velkasi. Svarbu nepamiršti mažų subtilių akcentų, tačiau viskam turi būti saikas.

Naudingi patarimai kaip dekoro pagalba susikurti sau šventę pristatė Ana Mart projektai


Nemažiau nei mūsų šventės apranga yra svarbus ir atmosferos sukūrimas. O tai galima padaryti dekoro pagalba. Tai kas šiuo metu yra populiaru ir madinga, kuriant vestuvių dekorą, pristatė „Ana Mart projektai“ įkūrėja Ana Prokopovič. Ji šioje srityje dirba ketverius metus ir organizuoja bei kuria ne tik vestuvinių fotosesijų stilių, bet ir veda įvairius mokymus būsimoms dekoro specialistėms, nes jaučia, jog Lietuvoje vis dar trūksta šios srities profesionalų. Kalbant apie vestuvių šventės dekorą, Ana pristatė pagrindines tendencijas, kur vyrauja džiovinti augalai, madingos sezono spalvos ir žaluma su neoniniu lediniu apšvietimu („botanical neon“). Dekoras šventei yra labai svarbus, nes jo dėka galima sukurti savo istoriją. Jo koncepcija yra kuriama nuo pirmojo vestuvių planavimo žingsnio – šventės pasirinkimo vietos. Tačiau dažnai nutinka taip, kad nuotakos pageidauja labai daug įvairių dekoro elementų, tačiau tokiu atveju, geriau reiktų apsiriboti keliomis detalėmis, atspindinčiomis bendrą idėją ir padedančiomis sukurti visumą. Profesionalūs dekoratoriai tam ir yra, kad sukurtų jūsų šventės atmosferą, kad ji tikrai būtų įspūdinga. Svarbu pasidalinti savo idėjomis su dekoro specialiste ir nebijoti pasakyti ko nenorite. Būtinai aptarkite spalvas ir formas, tačiau jokiu būdu nesistenkite kopijuoti pavyzdžių iš interneto, o tiesiog pasitikėti dekoratorės išradingumu ir profesionalumu bei palikite erdvės jos kūrybai. Kaip teigia Ana, tikro menininko prigimtis yra kurti, o ne kopijuoti.
Jei galvojate, jog savo vestuvių dekorą galite susikurti patys, tuomet Ana Prokopovič pataria vengti šių dažniausiai pasitaikančių klaidų: popierinių servetėlių, kurias būtina keisti į medžiagines ir jei įmanoma nenaudoti baltos tekstilės apvalkalų skitų kėdėms, tai ne tik rodo prastą stiliaus skonį, bet ir seniai yra nemadinga.

Saldaus stalo ir vestuvių torto pasirinkimą pristatė Piktas keksas“ įkūrėja – Justina Vasiljevaitė


Vestuvių šventės atmosferą padeda sukurti ir saldus stalas bei vestuvinis tortas. Apie tai kaip reiktų apskaičiuoti saldumynų kiekius ir kaip reiktų pateikti užklausą vestuvių torto tiekėjui, pasakojo konditerė, „Piktas keksas“ įkūrėja – Justina Vasiljevaitė. Tad svarbiausia, užsakant desertų stalą, reiktų turėti šventės viziją, svečių skaičių ir būtinai žinoti tikslią datą, nes dažnai nutinka taip, kad apie desertus galvojama tik po to, kai yra suplanuojami visi kiti labiau svarbūs vestuvių šventės reikalai. Taip pat labai svarbi šventės vieta, nes jei planuojate desertus vežtis į kitą miestą, reiktų turėti omenyje, kad jie nėra skirti ilgam transportavimui. Planuojant desertų stalą, konditerė Justina pataria skaičiuoti 120-160 g. torto ir po 3-4 vienetus skirtingų skonių desertų kiekvienam svečiui. Tam, kad žmonėms būtų lengviau pasirinkti, rekomenduotina dekoruojant desertų stalą pasirūpinti skonio kortelėmis, taip žmonės galės paragauti tai, kas patinka ir žinoti ar ingridientų, kuriems jie alergiški, pvz. riešutų. Kalbant apie saldaus stalo dekorą, labai svarbi bendra stilistika, todėl rekomenduotina desertus rinkis iš vieno tiekėjo. O profesionalus dekoratorius išradingai juos papildys spalvingais dekoro elementais ir papildomu apšvietimu, kurį reiktų numatyti iš anksto.
Justina Vasiljevaitė pasidalino įvairiomis istorijomis iš savo patirties, kuomet žmonės, pagailėjo pinigų torto transportavimui, jį vežėsi patys ir sugadino. Dėl to, rekomenduojama papildomai sumokėti už kokybišką pristatymą ir taip garantuoti, jog jūsų šventės nuotaika nebus sugadinta. Be to, reiktų pasirūpinti, kad tortas šventės metu bus laikomas tinkamomis sąlygomis, neprarasdamas nei savo pradinės išvaizdos nei šviežumo. Būsimiems jaunavedžiams, J. Vasiljevaitė linkėjo gražių šventės akimirkų ir skanių desertų, net jei ir nepavyks jų paragauti šventės metu, svarbiausia pasimėgauti vienas kitu.

Tikroji vestuvių fotografo darbo vertė


Turbūt jokia vestuvių šventė neįsivaizduojama be fotografo. Apie tai, kaip gražiai atrodyti nuotraukose ir ko nepamiršti fotosesijos metu, pasakojo „Orinta Mass photography“ įkūrėja – Orinta Masytė. Anot jos, dažnai užsakovai nesupranta už ką tiek tenka mokėti fotografui, tačiau reiktų nepamiršti, kad jis ne tik gaudys jūsų šventės akimirkas ir nuotaikas, vestuvių fotosesijos metu, bet ir įdės labai daug darbo po jos, retušuodamas nuotraukas. Fotografė akcentavo, pagrindines jaunųjų klaidas fotosesijų metu ir davė vertingų patarimų, kaip ne tik atrodyti nuotraukose puikiai, bet ir atsipalaiduoti prieš objektyvą. Svarbiausia elgtis natūraliai ir jaustis žaismingai su savo partneriu, tuomet fotografui neteks kiekviename žingsnyje duoti komandas ką jums reikia daryti. Be to, rekomenduojama nuotakoms prieš fotosesiją neeksperimentuoti su staigiais įvaizdžio pokyčiais, pvz. naudojant savaiminio įdegio kremą, nes tuomet labai sunku bus nuotraukose suvienodinti jūsų ir jaunikio odos spalvą. Taip pat reiktų nepamiršti, kad fotografas nėra plastikos chirurgas ir renkantis vestuvinę aprangą, iš anksto reiktų pagalvoti ar ji maskuoja figūros trūkumus. Tam, kad nuotraukos atrodytų gražiai, rekomenduotina rinktis klasikinį įvaizdį, taip pat reiktų nepamiršti derinti savo ir vestuvių svečių aprangos įvaizdį. Tai galima padaryti, kvietime nurodžius vestuvių dekore, vyraujančią spalvą. Vestuvių svečiams fotografė rekomenduoja vengti ryškių ir margų rūbų.
Taip pat užsakant vestuvių fotografą, reiktų nepamiršti šių pagrindinių žingsnių: vestuvių datos, svečių skaičiaus ir pageidaujamo įvaizdžio. Reikia turėti omenyje, kad vestuvių fotografo paslaugą reiktų užsakinėti mažiausiai likus pusei metų iki vestuvių, kitu atveju, bus sunku surasti norimą šios srities profesionalą. Vis labiau populiarėja priešvestuvinės fotosesijos, kurių metu, jaunieji turi galimybę susipažinti su fotografu, juo labiau pasitikėti ir sumažinti įtampą šventės metu.

Jaunųjų šokis – vienas kito išbandymas


Daugiausia emocijų sulaukė „Šokio fėja“ įkūrėja ir choreografė Viktorija Urmonaitė Alekna, kuri visas seminaro dalyves pakvietė pajudėti. Taip sukūrusi nuotaikingą atmosferą Viktorija papasakojo, ką reikia daryti, kad jūsų pirmasis šokis vestuvių šokis atrodytų puikiai. Ji šmaikštavo, kad vestuvinio šokio net nereikia, nes jis sugalvotas vien tam, kad tai jau tapo vestuvių šventės tradicija. Be to, tai papildoma pramoga tiek jaunavedžiams, tiek svečiams. Dažnai choreografei tenka ne tik mokyti šokti, bet ir tapti santykių psichologe. Būtent šokio metu labai atsiskleidžia porų charakteriai, suderinamumas ir gebėjimas vienas kitą girdėti. Tad priklausomai nuo to, kaip gerai pažįstate ir jaučiate partnerį, reiktų tiek laiko ir skirti bendroms šokių pamokoms. O tam, kad šokti būtų lengviau ir smagiau, visada reiktų pasirinkti savo mėgstamą muziką ir nevengti originalumo. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, koks yra jūsų poros temperamentas ir bendri norai. Tuomet ieškokite savo srities profesionalo, kuris individualiai jus išmokys choreografijos ir sukurs vestuvinio šokio kompoziciją. Taip tinkamai pasiruošus, neteks jaudintis ir patirti stresą.

 

Skatinama vestuvių paslaugų tiekėjų partnerystė

Šio renginio organizatorės vestuvių ir renginių koordinatorė Agata Tomaševskaja ir „MyDayDress“ vestuvinių suknelių komiso savininkė Žana Daugirdienė džiaugiasi puikiais seminaro pranešimais, kur savo srities profesionalai pasidalino labai svarbiomis įžvalgomis ir naudinga informacija. Net ir pasibaigus seminarui, būsimos nuotakos, jų tarpe ir garsi krepšininkė bei nuomonės formuotoja Dalia Belickaitė, dalijosi savo įspūdžiais ir džiaugėsi turiningai praleidusios laiką.
 Kaip teigia Agata Tomaševskaja, nėra svarbiausia užsiimti savireklama, o atėjo laikas pasidalinti sukaupta patirtimi, nes tai padeda lengviau atsirinkti ne tik kokybiškas paslaugas, bet ir lengviau suprasti vieniems kitus, kas leidžia augti ir tobulėti per partnerystę ir tarpusavio bendradarbiavimą, sukuriant mūsų jauniesiems išsvajotas vestuves. Ateityje tikimasi, jog renginio formatas plėsis ir vestuvių tiekėjų bendrystė ir partnerystė dar labiau stiprės.

Dėkojame „Orinta Mass photography“ įkūrėja – Orinta Masytė už renginio nuotraukas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *